یعقوب نیمرودی

زمانی که در حال نگارش مقاله‌ای برای معرفی روزهای تهران در شماره قبل بودیم، فکر نمی‌کردیم که آماده‌سازی و طی کردن مقدمات چاپ کتاب تا این حد طول بکشد.

از آنجایی که بسیاری از علاقه‌مندان در انتظار انتشار این اثر هستند، بر آن شدیم که تا زمان انتشار کتاب، از فرصت چاپ فصلنامه استفاده کرده و به صورت پیاپی بخش‌هایی از کتاب را منتشر نماییم. بدیهی است برخی از تصاویر که در مقاله معرفی کتاب در شماره قبل فصلنامه ۱۵خرداد (۷۱ و ۷۲) آمده است، در شماره‌های بعد نیز تکرار خواهد شد.

شایان ذکر است بنیاد تاریخ‌پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی در نظر دارد تا سه عنوان کتاب نیمرودی را پس از ترجمه منتشر نماید؛ از این‌رو استفاده از نظریات محققان، علاقه‌مندان، اساتید و دانشجویان محترم تا قبل از چاپ این آثار را با رؤیت و مطالعه پیشینی آن در فصلنامه برای خود مغتنم می‌دانیم. باشد که همگی با مشارکت در ارایه نظریات در راه‌یابی نسبت به یک مسیر صواب توفیق یابیم؛ ان‌شاءالله.

ذکر این نکته را لازم می‌دانیم که مقدمه ابتدای این اثر با هدف درج در کتاب نگارش یافته است و به دلایل مختلف بهتر دانستیم که مخاطب محترم از همین ابتدا اثر حاضر را با چهارچوب یک کتاب مورد توجه و مطالعه قرار دهد؛ و اگر تمام اثر در فصلنامه منتشر شد، مطلبی نباشد که با اصل کتاب تفاوت داشته باشد.

نسخه کامل PDF

1 دیدگاه برای “روزهای تهران (بخش اول)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

odio ut diam mattis Lorem eget sit in quis,