علیرضا سلطانشاهی

با رسانه‌ای شدن انفجار در تأسیسات هسته‌ای نطنز ایران در ۱۲تیرماه ۱۳۹۹، رونن برگمن بیش از هر زمان دیگری با توجه به سوابق تحقیقی پیرامون مسائل امنیتی و نظامی با اظهارات خود در شبکه‌های تلویزیونی و مجازی بر سر زبان‌ها افتاد و ضمن اینکه خود را صرفاً یک نویسنده و محقق منفصل!! از دستگاه امنیتی رژیم صهیونیستی نشان می‌داد، به نحوی مسئولیت این انفجار یا به عبارت صحیح‌تر خرابکاری را متوجه اسرائیل دانست.
او ستون‌نویس روزنامه نسبتاً زرد یودیعوت آهارنوت است که بیشتر تلاش در جذب مخاطب ۳۰۰ تا ۶۰۰ هزار نسخه‌ای خود را دارد تا بیان حقایق. اما عده‌ای با توجه به یافته‌های نه چندان در دسترس برای همه، او را مرتبط با دستگاه جاسوسی و نظامی صهیونیست‌ها می‌‌دانند.
از میان چند کتاب او به نام‌های: اقتدار اعطاءشده ۲۰۰۲- لحظه حقیقت ۲۰۰۳- نقطه بدون بازگشت ۲۰۰۷- جنگ مخفی علیه ایران ۲۰۰۸- ضروری به هر شکل ۲۰۰۹- هابور ۲۰۱۱- عملیات فالکون قرمز ۲۰۱۵ و برخیز و اول تو بکش ۲۰۱۸، در دو کتاب جنگ مخفی علیه ایران و برخیز و اول تو بکش، پیرامون انقلاب اسلامی ایران و تبعات منطقه‌ای آن، مطالب فراوانی به چشم می‌خورد که در این نوشتار در پی معرفی و بررسی مطالب مطرح در این دو اثر خواهیم بود؛ به ویژه اثری که اخیراً در ایران به زیور طبع آراسته شده است. کتابی که جایزه ملی کتاب یهودی را در سال ۲۰۱۸ از آن خود کرد: برخیز و اول تو بکش…

نسخه کامل PDF

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

odio quis nunc accumsan nec mi, Aliquam dictum Phasellus velit, consectetur sit