سندی که در پی می‌آید نام‌های تنی چند از هزاران نفری است که در روز ۱۵خرداد۴۲ در شهرستان کاشان، در پی آگاهی از دستگیری امام خمینی، به خیابان‌ها ریختند و با شعارهای «یا مرگ یا خمینی، مرگ بر شاه، مرگ بر امریکا و مرگ بر اسراییل» لرزه بر کاخ‌ها و کاخ‌نشینان افکندند و شالوده انقلاب اسلامی را پایه‌ریزی کردند.

این جوانمردان و حماسه‌آفرینان- چنان که از شغلشان پیداست- غالباً از طبقه مستضعف و محروم جامعه آن روز ایران بودند که به یاری امام و مرجع خویش شتافتند و حماسه آفریدند. رفاه‌طلبان و سرمایه‌داران در آن روز نیز مانند امروز دنبال سازش و کرنش در برابر زورمداران و جهان‌خواران بودند و شعار «مرگ بر امریکا» را خوش نداشتند و راه سازش و تسلیم را پی می‌گرفتند.

امروز نیز می‌بینیم که رفاه‌طلبان سازشکار در راه سازش و تسلیم در برابر استکبار جهانی سر از پا نمی‌شناسند و قیام‌کنندگان جان بر کف ۱۵خرداد۴۲ و پیروان راه آن دلیرمردان را افراطی، تندرو و خشونت‌طلب می‌نمایانند تا راهشان را بی‌رهرو سازند؛ غافل از آنکه نام و یاد آن عزیزان جاویدان است و راهشان ادامه دارد. هر چند که شب‌زدگان و تاریک‌اندیشان را خوش نیاید. والله متم نوره و لو کره الکافرون

نسخه کامل PDF

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

vulputate, in dapibus Curabitur felis Sed