حجت‌الاسلام‌و‌المسلمین دکتر سید‌حمید روحانی در مراسمی در شهرستان خمین در ۶ آبانماه/ ۹۴ که به مناسبت پنجاهمین سال شهادت روحانی مجاهد حجت‌الاسلام سید‌کاظم قریشی تشکیل شده بود یکی از بزرگ‌ترین ویژگی آن شهید را پیروی از ولایت و سازش ناپذیری شمرد و اعلام کرد که شهید سید‌کاظم قریشی اگر اهل سازش و کرنش بود هیچگاه به شهادت نمی‌رسید لیکن او با سرسختی و مقاومت راه امام را پی گرفت، سرداد لیکن به ذلت تن نداد.

حجت‌الاسلام سید‌حمید روحانی اضافه کرد چه کوردلند آن تبهکاران و جنایت پیشه‌گانی که فکر می‌کنند با به شهادت رساندن دلاورمردان و راست قامتان نستوه می‌توانند چراغ جهاد و شهادت را خاموش کنند. آن روزی که عوامل خون آشام رژیم شاه حجت‌الاسلام قریشی را به شهادت رسانیدند هرگز باور نمی‌کردند که نیم قرن پس از شهادت او چنین مجلس بزرگداشت با عظمتی برای آن شهید برگزار شود و نام و یاد او جاودان شود.

دکتر روحانی اضافه کرد که: سید‌کاظم قریشی زنده است تا انقلاب زنده است و انقلاب زنده است تا اسلام زنده است و چه خام و فرومایه‌اند آن خودباختگان و عزت فروشانی که با در پیش گرفتن سیاست سازش و کرنش، زبونی و دریوزگی، وادادگی و ذلت پذیری و … نام و یاد و آرمان شهیدان را به ورطه فراموشی بکشانند و راهشان را بی‌رهرو سازند.

حجت‌الاسلام دکتر سیدحمید روحانی در ادامه سخنرانی خود اعلام کرد: مقام معظم رهبری بارها و مکرر خطر نفوذ و تحریف را یادآور شده و درباره این دو جریان خانمانسوز و ذلت آفرین زنگ خطر را به صدا درآورده‌اند، باید دانست که امروز زمینه نفوذ و تحریف را کسانی هموار می‌کنند که راه سازش و کرنش و تسلیم پذیری را در پیش گرفته‌اند و برای توجیه بیراهه پویی و خیانت کاری خود به تحریف امام و تحریف راه و خط ایشان دست می‌زنند و حتی از تحریف راه و مقام پیامبر اکرم (ص) و امامان معصوم نیز پروا نمی‌کنند.

دکتر سیدحمید روحانی افزود: البته از جناب رئیس جمهور فعلی جز سازش و کرنش و تسلیم پذیری انتظار دیگری نیست او نه انقلابی بوده و نه از انقلاب اسلامی چیزی درک کرده و نه اصولاً انقلاب را باور داشته و دارد و نه در راه انقلاب یک سیلی خورده و نه پایش به کلانتری رسیده است، اگر مقام معظم از نامبرده حمایت می‌کنند در واقع دفاع از آرای مردمی است که به او رای داده‌اند، چنانکه امام نیز تا روزی که بنی صدر از خطوط قرمز عبور نکرده بود امام از او و در واقع از آرای ملت ایران حمایت کردند، لیکن آنچه مایه تأسف بیشتر و نگرانی افزون تر است نفاق و خیانت کسانی است که دیر زمانی خود را یار امام می‌پنداشتند و می‌دانستند و می‌دانند که امام هرگونه سازش، مذاکره و ارتباط با آمریکا را از نظر شرعی، عقلی و تجربه تاریخی ناروا می‌دانستند و انسانی سازش ناپذیر بودند و با اینکه این واقعیت را به درستی دریافته‌اند، به راه و مرام امام جفا می‌کنند و با تجاهل و فریب کاری تلاش می‌کنند که به ملت ایران بباورانند که اگر امام امروز در میان ما بود راه سازش با شیطان بزرگ را در پیش می‌گرفت. در رأس این جریان مشئوم آقای هاشمی رفسنجانی است که تمام تلاش او آن است آمریکا را که ملت ایران با فدا کردن جان و جوان خود از در بیرون رانده‌اند از پنجره به درون بازگرداند و فرش قرمز زیر پای آمریکا پهن کند و برای این منظور از هیچ تحریف گری پروا ندارد و دیگر مجمع روحانیان مبارز است که با شیوه منافقانه نان را به نرخ روز می‌خورد در دوران حیات امام این گروه برای آنکه از مقام امام سوء استفاده کنند تا آن پایه خود را ضد آمریکایی وانمود می‌کردند که اگر کسی نام آمریکا را بدون لعن و نفرت بر زبان می‌آورد می‌خواستند دهان او را چاک دهند، لیکن پس از رحلت امام با کمال بی‌شرمی با ۱۸۰ درجه چرخش در صف عاشقان یقه چاک آمریکا قرار گرفتند. من نمی‌خواهم بگویم همه اعضای مجمع روحانیان مبارز از این قماشند در میان اینها افراد مخلص و وفادار به امام هستند که هیچ کاری از آنان ساخته نیست. امروز خطر نفوذ و تحریف از سوی این عناصر سازشکار و به اصطلاح «اصطلاح طلب»! و در واقع تسلیم طلب است که نان امام را می‌خورند و آش دیگران را هم می‌زنند. این سازشکاران و تسلیم طلبانند که با در پیش گرفتن اندیشه‌های لیبرالیستی راه نفوذ بیگانگان را هموار می‌سازند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

sem, Praesent justo Aenean ut Lorem ut dapibus