خبرگزاری دانشجو ـ بیانات دکتر سید حمید روحانی در تلویزیون استانی کهکیلویه و بویر احمد ـ ۱۳ خرداد ۱۳۹۱

 

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید حمید روحانی: امروز مردم به همان اندازه‌ای که در راه امام بودند پشت رهبری هستند.

مورخ تاریخ انقلاب اسلامی گفت: امروز مردم به همان نحوی که نسبت به امام ایمان داشتند و سر در راه او گذاشتند، امروز هم سر در راه مقام معظم رهبری گذاشته و با همه قدرت پشت سر وی ایستاده اند.
به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از یاسوج،‌ رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی  ایران شب گذشته در برنامه زنده تلویزیونی  «در سوگ یار» به آمادگی  مردم برای  تشکیل حکومت اسلامی  در ایران اشاره کرد و گفت: در سال ۴۲ و قبل از حمله رژیم به فیضیه، اعلامیه ای صادر شد که در آن نوشته شده بود؛ هدف ما تشکیل حکومت اسلامی  است و امضای آن ملت مسلمان بود و این نشان دهنده این است که مردم از قبل آمادگی برای چنین مسئله ای داشتند.
حجت الاسلام حمید روحانی  افزود: امام در اول بهمن سال ۴۸ در نجف اشرف درس حکومت اسلامی  را شروع و به طور مفصل این درس را بیان کردند و ما هر ۲ درس را در یک جزوه چاپ و برای ایران و دیگر کشورها فرستادیم.
وی  با اشاره به نقش این حرکت امام در ایران بیان داشت: در سال ۴۸ که امام بحث حکومت اسلامی را در نجف مطرح کردند، نوارهای درسی و جزوه های چاپ شده از این درس وقتی که به ایران رسید تحول عظیمی در کشور بوجود آورد و گروه هایی با هدف تشکیل حکومت اسلامی تشکیل شده و به پا خاستند.
این مورخ انقلاب اسلامی با اشاره به برخی گروه های شکل گرفته گفت: در دزفول روحانی به نام شیخ عبدالحسین سبحانی عده ای از جوانان را جمع کرده و پس از تبیین جزوه های امام،‌ گروهی با هدف تشکیل حکومت اسلامی راه اندازی کردند که این گروه لو رفته و شیخ سبحانی زیر شکنجه به شهادت رسید و اعضای گروه به زندان های طویل المدت محکوم شدند.
وی ادامه داد: در تهران نیز جوان دانشجوی ۲۱ ساله ای به نام سید حمیدرضا فاطمی گروهی را با هدف تشکیل حکومت اسلامی تشکیل می دهد که پس از دستگیری هنگامی که بازجو از او سوال می پرسد هدف شما از تشکیل این گروه چیست؟ با صراحت جواب می دهد: سرنگونی نظام شاه و تشکیل حکومت اسلامی.
روحانی افزود: این جوانی که نه اسلحه کشیده بود و نه قتلی انجام داده بود را رژیم به خاطر داشتن اندیشه تشکیل حکومت اسلامی اعدام کرده و دیگر اعضای گروه را به زندان های طولانی محکوم کرد.
رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی ایران بیان داشت: اندیشه حکومت اسلامی هم در تشیع و هم در نهضت امام خمینی و هم در اندیشه های مردم ریشه داشته و پس از آنکه امام در سال ۴۸ آن را مطرح کرد در مراکز مختلف حوزه و دانشگاه در ایران موج ایجاد کرد و تحول عظیمی بوجود آورد.
وی با اشاره به ولایت فقیه در جامعه امروز ایران بیان داشت: امروز اصل ولایت فقیه تا آن حد برای مردم روشن، واضح و آشکار است که مردم به همان نحوی که نسبت به امام ایمان داشتند و سر در راه او گذاشتند، امروز هم سر در راه مقام معظم رهبری گذاشته و با همه قدرت پشت سر وی ایستاده اند.
روحانی افزود: دشمن دریافته که مقام معظم رهبری مانند دیدبان همیشه بیدار اوضاع کشور را زیر نظر دارد و از هر گونه توطئه ها، ‌ترفند ها، لغزش ها و نقشه ها کاملا آگاه شده و جلوگیری می کند و مردم هم یکپارچه پشت سر ایشان ایستاده اند.
وی با اشاره به نقش پیوند رهبری با مردم در خنثی شدن فتنه ۸۸ و جریان انحرافی برخی مسئولین اظهار امیدواری کرد: مردم با الهام از مکتب امام و با پیروی از اصل ولایت فقیه و با بصیرت و الهام پذیری شان از مکتب عاشورا این انقلاب را به انقلاب امام عصر متصل کنند. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

mattis id, tempus justo sit massa