حجت‌الاسلام والمسلمین دکتر سید حمید روحانی در مصلی امام خمینی (ره) رشت ایراد نمود: جریان جن‌گیری و رمالی توطئه جدید فتنه‌گران و قدرت‌طلبان (۱۴/۳/۹۰)

انسان هایی که با عبور از نفسانیت به درجه ای از کمال می رسند که تحقق بخش مقام خلیفه الهی باشند، می توانند در برابر استکبار و نمادهای آن بایستند.

وی امام خمینی (ره) را مظهر مقام خلیفه الهی مورد نظر آیات و روایات اسلامی معرفی کرد و گفت: امام (ره) از مقام، شهرت و مسائل مادی گریزان بود. روحانی، امام(ره) را اسلام شناسی برجسته خواند و گفت: امام (ره) با شناختی کامل از اسلام درک درستی از جنبه های مدیریتی، سیاسی و معنوی اسلام داشت و اصول اسلام را در انقلاب و جامعه ایران به کار بست.

وی عملگرایی و تکلیف محوری را از ویژگی های بارز امام(ره) اعلام و اظهار کرد: هیچگاه بین رفتار و گفتار امام(ره) دوگانگی دیده نشد، چون امام(ره) به گفته های خود ایمان داشت و به آنها عمل می کرد.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی، رجوع به ارزش های اسلامی و احیای تمدن اسلام را بزرگترین خدمت امام(ره) به اسلام دانست و گفت: امام(ره) ثابت کرد که اسلام بهتر از هر مکتبی می تواند توده ها را به حرکت در بیاورد و انقلاب بیافریند. وی نفی وابستگی به غرب و شرق را از مولفه های مبارزاتی امام خمینی(ره) برشمرد و گفت: روشنگری های امام(ره) طی ۱۵ سال پس از خرداد ۴۲ تا بهمن ۵۷ نشان داد که اندیشه اتکا به غرب و شرق، طرحی استعماری و فریب است.

وی با بیان اینکه خاورمیانه به برکت امام خمینی(ره) به حرکت در آمده است، گفت: آرمان امام در مرحله نخست رهایی ملت ایران و در مرحله دوم و سوم، آزادی جهان اسلام و ملت های مظلوم جهان بود. روحانی در ادامه مهمترین مسئله در رابطه با شناخت و به کار بستن اندیشه های امام(ره) را از خود رستن دانست و گفت: بزرگترین خطری که انقلاب را تهدید می کند، آمریکا و استکبار جهانی نیست، نفسانیت است.

وی در همین رابطه بزرگترین رسالت پیروان اندیشه امام خمینی(ره) را کسب بصیرت عنوان کرد و گفت: با هدف کسب ثروت و شهرت نمی توان پیرو راه امام(ره) و شهدا بود.

حجت الاسلام روحانی نسبت به آسیب هایی که از جانب جریان انحرافی متوجه قشر جوان است هشدار داد و افزود: منحرفانی که درصدد دور کردن جوانان از عبادت و عبودیت هستند، دشمن واقعی انقلاب و اسلام هستند. امروز عناصر مرموزی با مطح کردن جن‌گیری و فال‌گیری و این‌گونه مسایل بر‌آنند ملت ما  ـ به ویژه نسل جوان ـ را از اسلام ناب محمدی دور سازند و به خرافه‌پرستی بکشانند و یا به کلی از اسلام، عرفان و معنویت بیزار سازند و به آنان بباورانند که  اسلام و مسایل عبادی و معنوی با عقل و خرد و اندیشه همخوانی ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *