شناخت خط فکری رهبر کبیر انقلاب مهم و حیاتی است

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی ایران گفت: برای مقابله با تحریف مکتب و سیره ای امام خمینی (ره) شناخت فکری ایشان مهم و حیاتی است.

به گزارش خبر گزاری‌ها شنبه ۱۱ خرداد ۹۸ حجت الاسلام و المسلمین سید حمید روحانی شب گذشته در جلسه ی بازکاوی پروژه تحریف امام توسط دشمن در رسانه های داخلی و خارجی که در سالن کوثر سازمان تبلیغات اسلامی برگزار شد، اظهار داشت: اولین کسی که دست به تحریف تاریخ زد شیطان بود و از آن زمان تاکنون همواره تحریف وجود داشته است.

وی ادامه داد: بت پرستی یک نوع تحریف بود که در برابر توحید و خداپرستی ایجاد شد به عنوان مثال در دوران رسالت رسول اکرم (ص) بت پرستان قریش زمانی که نتوانستند بعثت را خدشه دار کنند مسجد ضرار را به وجود آوردند. بعد از رحلت ایشان نیز به طورکلی تحریف را عملی کردند که آثار آن تاکنون پابرجاست.

وی به بیان نمونه های دیگری از تحریف در صدر اسلام و زمان حضرت علی (ع) اشاره کرد و بیان داشت: خوارج نمونه ای دیگری از تحریف بود که در زمان امام علی (ع) به وجود آمد و در ادامه نیز انزواطلبی و گوشه نشینی یکی دیگر از تحریف ها در زمان ایشان بود.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی ایران به پروژه تحریف در زمان شاه اشاره کرد و گفت: عده ای در زمان شاهنشاهی جدایی دین از سیاست و اسلام منهای روحانیت را ترویج کردند که با قیام امام خمینی (ره) جلوی این تحریف گرفته شد.

وی ادامه داد: در سال ۱۳۳۹ عده ای با ادعای این که برخی از ائمه اهل بیت (ع) در زمان خود سکوت کردند، گفتند باید در برابر رژیم مستبد و زورگو سکوت کنیم حتی این تحریف را به حوزه های علمیه هم کشیدند.

وی با اشاره به برنامه ریزی دشمنان انقلاب برای تحریف امام خمینی (ره) تصریح کرد: عده ای در داخل در کنار دشمنان نظام از روش های مختلفی به تحریف رهبر کبیر انقلاب می پردازند.

تحریف شخصیتی و تحریف خط، مکتب و راه امام خمینی (ره) و تحریف عملکردها و موضع گیری ها از جمله تحریف های است که در سال های گذشته در خصوص امام خمینی (ره) صورت گرفته است.

رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامی ایران به شیوه های دیگر تحریف امام اشاره کرد و بیان داشت: عده ای نمی خواهند مکتب امام خمینی (ره) را تحریف کنند بلکه با برخی از موازین و سیره ای ایشان مخالفت می کنند.

علاوه بر این تحریف ایشان از نظر شخصیتی و فکری از سوی افرادی که با فهم و درک خودشان امام خمینی (ره) را معرفی کنند نیز از جمله تحریف هایی است که باید جلوی آن گرفته شود.

تحریف شخصیت رهبر کبیر انقلاب از سن جوانی ایشان شروع شد به طوری که همان زمان عده ای می خواستند ایشان را به طورکلی بی دین نشان بدهند و در ادامه نیز در مبارزات انقلاب شایعه های زیادی  برای ایشان مطرح شد.

متأسفانه زیر سؤال بردن امام خمینی (ره) بیشتر از سوی خودی ها شکل گرفت به عنوان مثال آقای هاشمی رفسنجانی می گفت ما خدمت امام می رفتیم و می گفتیم بنی صدر مشکل دارد و صلاحیت ندارد، اما ایشان چون در جامعه حضور نداشت با نظر ما موافق نبود در حالی که بنی صدر خودش می گوید زمانی که به امام گفتم می خواهم در انتخابات ثبت نام کنم گفتند شما صلاحیت ندارید.

تحریف خط امام به شیوه های مختلف انجام می شود یک عده می خواهند ایشان را افراطی و تندرو معرفی کنند و در مقابل عده ای دیگر می گویند صحبت های امام خمینی (ره) با شرایط کنونی جامعه هم خوانی ندارد و باید به موزه برده شود.

کار به همین جا ختم نمی شود، چرا که یک عده می گویند ایشان مرجع تقلید حی و زنده نیست و نباید بعد از درگذشت وی به حرف ها و سخنانش عمل کرد.

عده ای هم غیرعملی بودن نظرات امام خمینی (ره) را می خواهند در تحریفات خودشان پررنگ کنند.

وی ادامه داد: در برخی از زمان ها در تحریف ها می خواهند امام خمینی (ره) را از نظر راستی و صداقت زیر سوال ببرند و بگویند ایشان در پشت پرده طرفدار مذاکره و داد و ستد بود. اخیرا کتابی با عنوان ( الف لام خمینی ) منتشر شده که چنین مسائلی در آن زیاد است .

وی با بیان این که تحریف براساس فهم شخصی نیز ضربه های جبران ناپذیری زده است، گفت: برخی می گویند علت اینکه ایشان با اصلاحات ارضی مخالفت نکرد ترس از کشاورزان بود در حالی که در واقعیت چنین نبود.

مصیبت اینکه شخص رییس جمهور در بهمن ۱۳۹۵ در مرقد امام در کنار کسی که عنوان یادگار امام را به یدک میکشد ایستاد و گفت ما نباید مانند مشتی متحجرین ؛ خودمان را به کلمات بی روح امام محدود کنیم . باید ببینیم امام اگر امروز در کنار ما بود چه کار میکرد . این سخنان را گفت ولی کسی حرفی نزد ، اعتراضی نکرد .

یکی از ترفند هاو توطئه های این دولت خراصون این که خط امام را به طور کلی منسی سازد و راه امام را به بن بست بکشاند . فکر ها و اندیشه ها را برخلاف آنچه را که امام در جامعه حاکم کرد منحرف سازد . اگر امام در جامعه ملت را آگاهی بخشید ؛ این آگاهی از مردم گرفته شود . اگر ملت را شجاع و باغیرت و باشهامت بار آورد ؛ مردم را در مقابل به بی غیرتی و بی تفاوتی بکشاند . زیرا اگر غیر ازاین باشد ، نمی تواند بر این ملت مستولی باشد و سیاست فریبنده بند و بست و سازش را حاکم کند .

وی شناختن خط فکری رهبر کبیر انقلاب را مهم و حیاتی شمرد و تصریح کرد: بسیاری از ما خط امام خمینی (ره) را نشناختیم و آثار ایشان را مطالعه نکردیم و در نتیجه نمی توانیم درست حمایت و دفاع کنیم. آگاهی از خط امام بسیار مهم است به گونه ای دفاع کنیم که جامعه را به سمت اندیشه های ایشان سوق بدهیم.

مشروح سخنان ایشان متعاقبا بر روی سایت قرار خواهد گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

elit. luctus justo sem, elit. lectus pulvinar dolor.