بخش‌هایی از سخنرانی دکتر سیدحمید روحانی پیش از خطبه نماز جمعه تهران. ۳ بهمن ۱۳۹۳

شیعه انگلیسی یا «شیرازی»، سلفی و وهابی آمریکایی یا «سعودی» داعش و القاعده صهیونیستی و دیگر جریانهای انحرافی، از یک آبشخور سیراب می‌ شوند و دانسته یا ندانسته در خدمت صهیونیستها و استکبار جهانی قرار دارند و افزون از پیشبرد و توطئه اسلام هراسی و رهانیدن رژیم صهیونیستی از خطر بیداری اسلامی تلاش می کنند.

*******

سردمداران جهان غرب و دیار فرنگ هنوز در بی فرهنگی، وحشیگری و منجلاب غفلت و گمراهی غرقند.. و از تمدن و تجدد فرهنگ انسانی بویی نبرده‌اند.

*******

پیام حکیمانه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و شمال آمریکا، گامی سازنده در راه نجات جهان غرب از بی فرهنگی و بربریت و آزادی مردم آن دیار از چنگال حاکمان قلدرمآب و بی فرهنگ می‌باشد.

*******

امروز برخی از مقامات نظام جمهوری اسلامی در راه نقشه‌های شوم فتنه‌گران با یک شیب ملایم حرکت می‌کنند.

*******

رفتن وزیر خارجه ایران به فرانسه و دست دادن به وزیر جنایت کار آن کشور که از نشریه شیطانی و کثیف اهانت کننده به حضرت پیامبر اعظم حمایت می‌کند، دنباله روی از فتنه گران است.

*******

ملت ایران خواهان اخراج سفیر پلید فرانسه از ایران است. بی‌اعتنایی به این خواست مردم، دنباله روی از فتنه گران است.

بخش هایی از سخنرانی حجه الاسلام دکتر سید حمید روحانی پیش از خطبه نماز جمعه تهران     

…. قبل از هر سخنی لازم میدانم اسائه ادب یک نشریه فرانسوی به ساحت مقدس پیامبر اعظم و حضرت رسول معظم (ص) را به پیشگاه مقدس حضرت ولیعصر امام زمان (عجل)، مقام معظم رهبری (اطال الله عمره) ملت عزیز ایران و عموم مسلمانان و آزادیخواهان جهان و به شما خواهران و برادران نمازگزار تسلیت عرض کنم.

این اهانت شرم آور و غیر انسانی به مقدسات اسلامی دو واقعیت را آشکارتر می سازد

۱- هراس و وحشت استکبار جهانی و صهیونیسم بین المللی از پیشرفت اسلام در جهان غرب،

کارشناسان و نظریه پردازان غربی دیر زمانیست پیش بینی کرده اند که به زودی اسلام جهان غرب را فرا می گیرد و زورمداران و جهانخواران را به خاک مذلت می نشاند، از این رو، استکبار جهانی سخت به تکاپو افتاده است که از پیشرفت اسلام در جوامع غربی پیشگیری کند.

مبارزه و مقابله با روسری زنان مسلمان در کشورهایی که داعیه آزادی و دموکراسی دارند و از مهد تمدن دم می زنند، سلب امنیت و آسایش از مسلمانان در کشورهای غربی و تعرض در هر کوی و برزن نسبت به دختران و زنان محجبه، نسل کشی در بوسنی و هرزه گوین و قتل عام بیش از ۸ هزار مسلمان، کشتار مسلمانان در میانمار، به صحنه آوردن بن لادن، القاعده، طالبان، النصره، داعش و دیگر تروریست های خون آشام در کشورهای مختلف اسلامی، اجرای مقررات ارتجاعی و ضداسلامی در عربستان مانند منع زنان از رانندگی، حمام خون در سوریه، خون ریزی و کشتار در عراق و افغانستان و تونس و لیبی و سودان و ….. و …. ساختن شیعه انگلیسی و سلفی و وهابی آمریکایی، همه و همه برای این است که اسلام را بدنام کنند و از پیشرفت آن در جهان غرب باز بدارند.

انفجار اخیر در فرانسه توطئه صهیونیستی باهمدستی آمریکا و رژیم جنابت پیشه فرانسه برای پیشبرد نقشه شوم اسلام هراسی صورت گرفت تا به مردم دیار غرب بباورانند که اگر اسلام در این کشورها نفوذ کند ترور و انفجار و خون ریزی به همراه دارد

شیعه انگلیسی یا «شیرازی»! سلفی و وهابی آمریکایی یا «سعودی» داعش و القاعده صهیونیستی و … از یک آبشخور سیراب می شوند و دانسته یا ندانسته در خدمت صهیونیستها و استکبار جهانی در راه بدنام کردن اسلام حرکت می کنند. افزون بر این برای رهانیدن رژیم صهیونیستی از خطر بیداری اسلامی به کار گرفته شده اند.

در پی صدور انقلاب اسلامی به کشورهای عربی و اسلامی و بیداری ملتهای منطقه شمارش معکوس برای سقوط رژیم صهیونیستی آغاز شده است.

امروز داعش سرباز خود فروخته اسرائیل در کشورهای مختلف اسلامی است که با پول رژیم پلید سعودی و سلاح های اسرائیلی و آمریکایی با ملتهای مسلمان می جنگد.

۲- نکته دومی که از اهانت یک نشریه فرانسوی به حضرت پیامبر اعظم آشکارتر می شود این است که سردمداران جهان غرب و دیار فرنگ هنوز در بی فرهنگی، وحشیگری و منجلاب غفلت و گمراهی و اندیشه های ارتجاعی کثیف قرون وسطایی غرقند و از تمدن و تجدد و فرهنگ انسانی بویی نبرده اند. جنایت های بی شمار نژادپرستان غربی روی تاریخ را سیاه کرده است

حاکمان و زورمداران غربی و سرمایه داران زالوصفت آن کشورها ننگ جهان بشریتند

البته در دیار غرب کم نیستند انسان های شرافتمند و آزاداندیشی که خود در چنگال زورمداران و زرپرستان اسیرند و بسیاری از آنان حتی از حقوق اولیه خویش محرومند.

در دوران نسل کشی در بوسنی و هرزه گوین طبق گزارش خبرگزاری ها، نژادپرستان غربی درباره جنین زنان بارداری که اسیر شده بودند با یکدیگر شرط می بستند و شکم زنان باردار را می شکافتند و جنین را بیرون می کشیدند تا ببینند پسر است یا دختر و برنده را معین کنند

از گوشت کشته شدگان آبگوشت درست می کردند و به اسیران بوسنی و هرزه گوین می دادند یانکی های آمریکا نیز از وحشی های نژادپرست اروپا اگر بدتر نباشند بهتر نیستند جنایات آمریکایی ها در زندان های گوانتانامو و ابوغریب و رفتارشان با رنگین پوستان آمریکایی به درستی ماهیت حیوانی، و خوی درندگی و غیر انسانی آنان را بیش از پیش آشکار می سازد.

پیام حکیمانه مقام معظم رهبری به جوانان اروپا و شمال آمریکا، گاهی سازنده و طلیعه فروزنده در راه نجات جهان غرب از درندگان بی فرهنگی و بربریت است که به نام تمدن و تجدد روی تاریخ را سیاه کرده اند. امید است این حرکت تاریخی مقام رهبری زمینه ای باشد برای ایجاد تحول در دیار غرب و طلوع آفتاب اسلام در آن کشورها و نجات مطلومان و مستضعفان آن دیار از چنگال مستکبران و جهانخواران وحشی و انسان نما که دنیا را با اعمال غیر انسانی خود سیاه کرده اند.

بایسته است از امام عظیم الشأن یاد کنم که سران جهان غرب را چه خوب شناختند و درباره آنها چنین اظهار نظر کردند.

…. بپرهیز و برحذرباش … از این اشباح مدعی تمدن و تجدد که آنان ستوری رمیده و گرگ های درنده و شیاطینی انسان نما هستند که از حیوان گمراه تر و از شیطان پست ترند و قسم به جان حقیقت که میان آنان و تمدن آن چنان فاصله و دوری است که اگر به شرق روند، تمدن به غرب گریزد و چون به غرب روی آورند، تمدن به شرق رود و همانند تو که از شیر می گریزی، تمدن از اینان در فرار است و ضرر اینان بر بنی آدم از آدمخواران بیش است … (۱)

دشمن شناسی و جریان شناسی امام

یکی از بزرگ ترین ویژگی امام دشمن شناسی و جریان شناسی بود. امام روزی شاه را مورد حمله قرارداد و خطر او را اعلام کرد که در حوزه های علمی برخی از روحانیان شاه را به عنوان تنها پادشاه شیعه مورد ستایش قرار می دادند و در میان دانشگاهیان و گروه های سیاسی بسیاری بر این باور بودند که شاه سمبل وحدت و تمامیت ارضی ایران است و اگر یک مو از سر او کم شود ایران تجزیه می شود. مهندس بازرگان در سال ۱۳۵۷ در آن شرایطی که شعار مرگ بر شاه در آسمان کشور ایران طنین انداز بود به نوفل لوشاتو شتافت تا امام را قانع کند که شاه را بیرون نکند، می گفت اگر شاه برود ایران «ایرانستان»! می شود و چون امام این پیشنهاد او را رد کرد با حال قهر به ایران بازگشت و نهضت آزادی خارج کشور (ابراهیم یزدی – قطب زاده و …) برای اینکه مبادا اعتبارشان نزد امام و ملت ایران آسیب ببیند علیه موضع مهندس بازرگان اعلامیه دادند و آن را محکوم کردند و وفاداری خود به راه و مرام امام را اعلام کردند (من این اعلامیه را اکنون دارم)

شاه برای نجات خود از سقوط چند باری نزد امام واسطه فرستاد و تلاش کرد نظر امام را جلب کند، یک بار به امام پیام داد که من حاضرم هر آنچه را که شما بخواهید اجرا کنم. امام به واسطه فرمودند شاه آلت دست و دست نشانده آمریکاست چگونه می تواند هر آنچه را که من بخواهم به اجرا درآورد. یک بار دیگر برای امام پیام داد که من حاضرم زمام امور کشور را دربست در اختیار شما قرار دهم، فقط بگذارید که من به عنوان شاه بمانم. امام به شخصی که واسطه بود فرمودند: من او را بزرگ کرده ام. او هر وقت در ورطه سقوط قرار گیرد به عجز ولابه روی می آورد و آن گاه که از خطر رهید از هیچ جنایتی فروگذار نمی کند.

امام از آمریکا و ماهیت پلید آن نیز شناختی عمیق داشت. امام روزی علیه آمریکا قیام کرد که بسیاری از روشنفکر مآبان و سران گروه های سیاسی آمریکا را حامی آزادی و آزادی خواهان می پنداشتند و با چراغ سبز آمریکا حرکت می کردند، امام در چنین شرایطی فریاد زد.

رئیس جمهور آمریکا بداند که امروز از منفورترین افراد بشر است در دنیا نزد ملت ما»

اما با تجربه تلخی که از کارشکنی های روشنفکر مآبان در نهضت مشروطه و نهضت ملی شدن صنعت نفت داشت در نهضت و انقلاب اسلامی هیچگاه به این قبیله اجازه نفوذ و رخنه در این نهضت و انقلاب را نداد و حتی در آغاز نهضت اسلامی ایران وقتی سران نهضت آزادی برای دیدار با امام به قم رفتند، امام از پذیرفتن آنها خودداری ورزیدند، با اینکه یکبار برای ملاقات با امام علامه طباطبایی را واسطه قرار داده بودند.

خطر اساسی، فتنه های سیاسی

خطری که امروز استقلال ایران و آرمانهای انقلاب اسلامی را تهدید می کند، خطر اصحاب فتنه است. فتنه ۸۸ در آن مقطع با اراده ملت ایران سرکوب شد لیکن امروز می بینیم که کسانی با شیب ملایم! در جهت اجرای سیاست فتنه گران حرکت می کنند

فتنه گران دنبال این بودند که با آمریکا سازش کنند در برابر آمریکا نرمش از خود نشان دهند فتنه گران می خواستند نیروهای انقلابی و حزب اللهی را از صحنه کنار بزنند و منزوی کنند فتنه گران می خواستند خط و راه و اندیشه امام را به کلی منسی سازند

فتنه گران به راه و آرا و افکار مردم بی اعتنا بودند

فتنه گران اصل ولایت فقیه و رهبری را نشانه گرفته بودند

امروز می بینیم که این نقشه ها از سوی برخی از مقامات دولتی دنبال می شود.

انحلال پژوهشگاه فضایی ایران، دنباله روی از فتنه گران است.

رفتن به فرانسه و دست دادن به جنایت کاری از نشریه شیطانی و کثیف اهانت کننده به پیامبر اعظم حمایت می کند، دنباله روی از فتنه است.

من نمی دانم اهانت یک نشریه فرانسوی به حضرت پیامبر اعظم (ص) دل مبارک حضرت ولیعصر (عجل) را بیش تر به درد آورد یا رفتن وزیر خارجه ایران به عنوان یک مسلمان به فرانسه و خوش و بش با دشمن جنایت پیشه رسول خدا دل آن حضرت را بیشتر به درد آورد.

این روزها ملت عزیز ایران از ذلت پذیری ها و کرنش های مقامات ایرانی در برابر گستاخی های استکبار جهانی خون جگر می خورد و مسلماً مقام معظم رهبری از این مسائل و ذلت پذیرها بیش از دیگران رنج می کشند.

ملت ایران خواهان اخراج سفیر پلید فرانسه از ایران است. بی اعتنایی به این خواسته مردمی، دنباله روی از فتنه گران است.

راه اصحاب فتنه، راه ذلت و ظلمت است و کسانی که این راه را دنبال کنند اصحاب نارند والذین کفروا اولیائهم الطاغوت یخرجونهم من النور الی الظلمات اولئک اصحاب النار هم فیها خالدون.

————————————————————————————————–

صحیفه امام – ج ۱ – ص ۱۱-۱۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ut libero. vel, nunc Sed mattis efficitur. libero neque. Aenean