کلام حضرت امام

iranemoaser.com

روزشمار انقلاب اسلامی

iranemoaser.com

مسئله فلسطین

iranemoaser.com

چاپ
شناسه خبر : 95
93/11/29 - 10:01 - 2015-2-18 09:01:45
روزشمار انقلاب اسلامی
 
شنبه ـ 30 دی ماه 1357
 
- امام در پيامي خطاب به ملت ايران با تجليل از حضور مردم در راهپيمايي‌هاي گسترده‌ اربعين اعلام كردند به زودي به ملت مي‌پيوندند و در پشت سر مردم به سربازي ادامه خواهند داد. ايشان از مردم خواستند به نمايندگان اخطار دهند تا زماني كه انتخابات آزاد صورت نگرفته است پا به مجلس نگذارند؛ همچنين با غير قانوني خواندن شوراي سلطنت، از نيروهاي مسلح خواستند در كنار مردم قرار گيرند. 
- بنابر گزارش روزنامه كيهان، افسران، همافران و درجه‌داران پايگاه هوايي بندرعباس با راهپيمايي در محوطه پايگاه همبستگي خود را با نهضت و جنبش ملت ايران و همچنين با همافران پايگاه‌هاي شاهرخي و وحدتي كه از يك هفته پيش دست به اعتصاب غذا زدند اعلام كردند. كادر پايگاه هوايي در پايان راهپيمايي، قطعنامه‌اي صادر و در آن هفت مورد از خواسته‌هاي خود را اعلام كرد. مهمترين مواد اين قطعنامه مخالفت با كودتا، اخراج مستشاران امريكايي و مخالفت با دستوراتي كه عليه مردم و به نفع دستگاه شاه باشد، بود. 
- بنابر گزارش روزنامه كيهان گروهي از مردم قوچان كه در اعتراض به اقدامات وحشيانه چماق ‌به دستان در مسجد جامع اجتماع كرده بودند، با حمله چماق به دستان مواجه شدند. در نتيجه اين يورش 10 نفر مجروح شدند و يك نفر به شهادت رسيد. 
- بنابر گزارش روزنامه كيهان، شماري از مردم شيروان پس از اجتماع در مقابل خانه شخصي كه گفته مي‌شد از همكاران چماق‌ به دستان است، هدف تيراندازي مأموران قرار گرفتند كه در نتيجه 20 نفر مجروح شدند و يك نفر به نام رمضانعلي خوش‌قامت به شهادت رسيد. 
- در پي شهادت يكي از تظاهركنندگان روز گذشته شهر صحنه- استان كرمانشاه- حدود 15 هزار نفر از مردم اين شهر هنگامي كه قصد داشتند جنازه اين شهيد را تشييع كنند، بار ديگر هدف حمله چماق ‌به دستان قرار گرفتند كه در نتيجه 2 نفر به شهادت رسيدند. 
- در پي اظهارات بختيار مبني بر اين كه «از پشتيباني نُه دهم آيت‌الله‌هاي ايران برخوردار است اما آنها جرأت ابراز پشتيباني او را ندارند»، آيت‌الله گلپايگاني با ارسال نامه‌اي به بختيار اظهارات او را رد كرد. 
- بنابر گزارش روزنامه كيهان، در پايان امروز نوجواني به نام علي‌زاده كه به منظور گشت و پاسباني در جواديه تهران توسط مردم انتخاب شده بود، با شليك سه گلوله توسط شخصي ناشناس به شهادت رسيد. «مردم مي‌گويند ضارب يكي از مأموران كلانتري بوده است.» 
 
 
 
 

نامه حضرت امام

iranemoaser.com

کتاب نهضت امام خمینی

iranemoaser.com

نقد کتاب

iranemoaser.com

گفتنی ها و دانستنی ها

گفتنی ها و دانستنی ها