کلام حضرت امام

iranemoaser.com

روزشمار انقلاب اسلامی

iranemoaser.com

مسئله فلسطین

iranemoaser.com

چاپ
شناسه خبر : 91
93/11/29 - 09:30 - 2015-2-18 08:30:52
روزشمار انقلاب اسلامی
شنبه ـ 2 دی ماه 1357
 
- در ساعت 7 آقاي پل گريم، كارشناس امريكايي صنعت نفت و رئيس كل عمليات و عضو هيئت‌ مديره شركت خاص خدمات نفت و آقاي ملك بروجردي رئيس بهره‌برداري‌هاي شرق اهواز در دو نقطه اهواز مورد اصابت گلوله قرار گرفتند و كشته شدند. (بنا به مشهور ترور پل‌گريم توسط گروه موحدين و بروجردي به دست گروه منصورون صورت گرفت. پل گريم به عنوان عامل سازمان سيا و طراح سركوب اعتصاب‌ها و اخراج كاركنان مبارز صنعت نفت شناخته شده بود و احتمالاً اين ترور توسط گروه موحدين صورت گرفته است؛ گروه موحدين چندين بار از پل‌گريم خواسته بود از كشور خارج شود اما او اعتنايي به اين خواسته‌ها نكرده بود. گروه منصورون نيز بروجردي را از عوامل اصلي شكستن اعتصاب صنعت نفت مي‌دانست.) 
- امام در پيامي به مناسبت ميلاد مسيح، خطاب به مسيحيان جهان از آنان خواستند تا ملت ايران را كه گرفتار سلطان ستمكاران‌اند دعا نموده و فرج آنان را از خداوند بخواهند. ايشان همچنين از روحانيت مسيح خواستند تا سران بعضي از كشورهاي قدرتمند را نصيحت كنند و پشتيباني آنان را از كسي كه پشت به تعاليم آسماني نموده تقبيح نمايند. 
- بنابر گزارش روزنامه فايننشال تايمز، غلامحسين يوسفي كه طي چند روز آينده قرار بود نخست‌وزير ايران شود، نه تنها از طرف «جبهه ملي» مورد مخالفت قرار گرفت بلكه امام نيز از ايشان خواستند تا در اين مورد صبر پيشه كند. اين روزنامه اضافه كرد كه در هر حال در صورتي كه چنين كابينه‌اي روي كار آيد، نشانه يك اقدام انقلابي از طرف شاه جهت فرونشاندن اوضاع آشفته ايران به شمار مي‌رود. 
 
 

کلید واژه ها

نامه حضرت امام

iranemoaser.com

کتاب نهضت امام خمینی

iranemoaser.com

نقد کتاب

iranemoaser.com

گفتنی ها و دانستنی ها

گفتنی ها و دانستنی ها