کلام حضرت امام

iranemoaser.com

روزشمار انقلاب اسلامی

iranemoaser.com

مسئله فلسطین

iranemoaser.com

چاپ
شناسه خبر : 582
95/8/9 - 13:43 - 2016-10-30 13:43:33
بسمه تعالی
بخشی از سخنان حجته الاسلام دکتر سید حمید روحانی در نشست کانون‌های برگزیده خط امام دانشگاه‌های سراسر کشور در تاریخ 1395/08/05 در مشهد مقدس
من از تکرار تاریخ می‌ترسم
...قرآن کریم اعلام می‌کند که کسانی می‌توانند از سرگذشت گذشتگان عبرت بگیرند و پند بپذیرند که خردمند باشند ( سوره 12 آیه 111) و آن کسانی که از این گوهر گرانبها و ویژگی بصیرت برخوردار نیستند، نه تنها نمی‌توانند از تاریخ درس بگیرند، بلکه چه بسا به همان چاه و چاله‌ای درافتند که پیشینییانشان در آن غلطیدند و به رویدادهای تلخ و نکبت باری گرفتار گردند که گذشتگان به آن دچار شدند.
آنچه، این روزهای سیاه ذلت بار بر کشور و ملت ما می‌گذرد، عمده آن ریشه در این نکته باریکتر ز مو دارد که از گذشته‎‌ها درست درس نگرفته‌ایم، یا اصولاً در سرنوشت و سرگذشت گذشتگان به درستی مطالعه نکردیم و یا از روی سهل انگاری و خوش‌بینی ساده‌لوحانه رفتار و کردار برخی از دست‌اندرکاران و سردمداران را با ریزبینی و تیزبینی مورد کنجکاوی و بررسی قرار ندادیم و درنیافتیم که به فرموده امام (سلام الله علیه) « در کنار لانه گرگ منزل گزیده‌ایم ».
راستی آنچه که در این دو هفته گذشته از برخی از دشمنان قسم خورده اسلام و ایران و برخی از مسئولان بی‌وطن و بیگانه پرست کشور ما سرزد چه رازی نهفته دارد و چه خوابی برای کشور و ملت عزیز ایران دیده شده است؟ جان کری، وزیر امور خارجه شیطان بزرگ در مصاحبه‌ای با نشریه «فارین افرز» اعلام کرد « ... حمایت ایران از حزب الله و اسد شلیک موشک‌ها و این قبیل موارد حل مشکلات بانکی را دشوار کرده است... من امیدوارم که ایران به مرور زمان به نحوی سازنده به جامعه ملل بازگشته و تغییر کند» ! 
از این موضع‌گیری جان کری بیش از چند روزی نگذشته بود که آقای رئیس جمهور ایران به حرف آمد و اعلام کرد: ... ما باغ را از دست غاصبان درآوردیم  و درخت کاشته‌ایم و این باغ آماده است برای باروری و باید صبر کرد تا بارور شود و سیب و گلابی بدهد ... ( چیزی به این مضمون )
راستی چه شد که رئیس جمهور محترم که تا دیروز ادعا داشت ... قطعنامه‌های ظالمانه علیه ملت ایران لغو گردید طومار تحریم‌ها درهم پیچیده شد، حقوق هسته‌ای ایران تثبیت گردید، اقتصاد ایران در مدار اقتصاد جهانی قرار گرفت، اکنون زمان ساختن و بالیدن است و ... یک‌باره به همه این ادعاها و گزافه‌گویی‌ها پشت پا بزند و با یک دنیا فضاحت و ذلت اعلام کند که ما فعلاً یک نهال کاشتیم باید به انتظار نشست تا روزی بارور شود و سیب و گلابی بدهد؟!
می‌گویند میان عاشق و معشوق رمزیست. جان کری با آن موضع‌گیری « حمایت ایران از حزب الله ... شلیک موشک‌ها و... » آب سردی روی دست جناب رئیس جمهور ریخت و به او فهماند تا برجام 2، 3 و 4 به اجرا درنیاید تا ایران همه آرمانها و مقدسات خود را در زیر پای چکمافزا ه پوشان عربده‌کش آمریکایی لگدمال نکند و چون شاه سلطان حسین تاج غیرت، عزت و شرافت را از سر برندارد و یوغ بی‌غیرتی و شرافت سوزی و ذلت و رذالت را برگردن نگذارد از لغو تحریمها خبری نیست. جناب رئیس جمهور که که زبان کدخدای دنیا را خوب می‌فهمد دریافت که زمان‌های زیادی باید بر ایران بگذرد تا زمینه برای برجام‌های دیگر و وادادگی بیشتر هموار شود، باید بار دیگر روز از نو روزی از نو تحریمهای همه جانبه‌ای بر ایران تحمیل شود فشارها تشدید گردد تا روزی بار دیگر بی‌وطنی در رأس کار قرار گیرد و برجام ننگ‌بار دیگری را بر ملت ایران تحمیل کند. از این رو می‌گوید ما فعلاً نهالی کاشتیم، نهال سازش و کرنش و تسلیم، نهال افتخار هم‌نشینی و راه رفتن و قدم زدن با خون خوارترین و جنایت‌کارترین دولتها دنیا که به قول هاشمی رفسنجانی تابوی مذاکره و سازش با آمریکا شکسته شد، نهال بند و بست و قراردادهای استعماری را غرس کردیم و بدینگونه راه را برای انجام برجام‌های دیگری هموار ساختیم.
اما منظور جناب رئیس جمهور از سیب و گلابی چیست و چه اندیشه و نقشه‌ای در پشت این نکته نهفته است؟ در این مورد باید به روزگار دیگر و به تاریخ گذشته گذر کرد که چه نهال تلخی کاشته شد و بار ننگ‌باری داد. پس از رحلت پیامبر اسلام ( صلی الله علیه و آله ) نهالی کاشته شده که اشرافیگری، زراندوزی، ریاکاری، دوگانگی حرف و عمل ، سپردن پست‌های کلیدی به مفسده‌جویان و نابکارانی که پیامبر اکرم (ص) آنها را طرد کرده بود و هزاران مفاسد دیگر به‌همراه داشت و سرانجام پس از گذشت 60 سال میوه آن نهال ضلالت و جهالت، سر حضرت ابا عبدالله الحسین و عزیزان و یارانش بود.
اکنون نیز جناب رئیس جمهور با غرس نهال ذلت و رذالت، نهال بی‌غیرتی و وادادگی راه نفوذ و ورود آمریکا را به کشور هموار کرد، عناصر فاسد و مفسد و نیز فتنه‌گران سال 88 را به کارهای کلیدی گماشت اشرافیگری را رواج داد حرام‌خواری نجومی را حمایت کرد و نیروهای انقلابی و حزب‌اللهی و مردان انقلابی و وفادار به راه امام  و رهبری را کنار زد و من نمی‌دانم که او خود می‌داند یا نمی‌داند که این نهال ننگ‌بار او روزی به بار می‌نشیند که پیروان امام و اسلام ناب محمدی و انقلاب اسلامی به مسلخ کشیده شوند و سیب و گلابی، سرهای فرزندان انقلاب و نیروهای وفادار به ولایت و رهبری است که به جرم انقلابی و ولایت مداری باید سربه‌دار شوند. البته می‌دانم و یقین دارم که آگاهی و رشد سیاسی ملت ایران و بصیرت و مقاومت رهبری ریشه این نهال شوم و درخت زقوم را می‌سوزاند و خشک می‌کند و هرگز اجازه نمی‌دهد که به بار بنشیند، با وجود این من از تکرار تاریخ می‌ترسم.
 
والسلام
 

نامه حضرت امام

iranemoaser.com

کتاب نهضت امام خمینی

iranemoaser.com

نقد کتاب

iranemoaser.com

گفتنی ها و دانستنی ها

گفتنی ها و دانستنی ها