کلام حضرت امام

iranemoaser.com

روزشمار انقلاب اسلامی

iranemoaser.com

مسئله فلسطین

iranemoaser.com

چاپ
شناسه خبر : 580
95/6/23 - 09:25 - 2016-9-13 10:25:20
زدودن قباحت و فضاحت مذاکره و مغازله سیاسی با آمریکا که برخلاف نص قرآن و آرمان امام و هشدار رهبری، آن را انجام دادند و به خط و آرمان امام ضربه جبران ناپذیر زدند.

بخشهایی از سخنرانی دکتر سیدحمید روحانی در مجمع فرهنگی اندیشه امام در اصفهان 18 شهریور ماه/ 1395

زدودن قباحت و فضاحت مذاکره و مغازله سیاسی با آمریکا که برخلاف نص قرآن و آرمان امام و هشدار رهبری، آن را انجام دادند و به خط و آرمان امام ضربه جبران ناپذیر زدند.
آمریکا این شیطان بزرگ چه پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و چه پس از آن حتی برای یک لحظه از توطئه علیه انقلاب بازنایستاد و هر روز به شکلی و شیوه‌ای به جنگ ایران آمد، روزی با به راه انداختن ترورهای داخلی، جنگ تحمیلی و تحریم اقتصادی خواست انقلاب اسلامی را درهم بشکند اما نتوانست، روز دیگر علیه انقلاب و نظام جمهوری اسلامی به جنگ نرم دست زد، بیش از 20 سال روی آن کار کرد، چهره هایی را که عنوان زیبای «یار امام» را یدک می کشیدند، به کار گرفت و آلت دست قرار داد که ثمره آن فتنه 88 بود، اما در این توطئه نیز شکست خورد و دریافت که انقلاب اسلامی ریشه دارتر از آن است که با جنگ نرم بتوان آن را به شکست کشانید. اکنون به استحاله آرمانهای نظام روی آورده است. امروز برخی از مسئولان، دولتمردان و دست اندرکاران را می بینیم که در راه استحاله آرمانها و ارزشهای انقلاب اسلامی دانسته یا ندانسته گام برمیدارند و ما برخی از آن را در ذیل برمی شمردیم:
 
1- نادیده گرفتن رهنمودها و دستورهای مقام معظم رهبری که خواه ناخواه معاندین و مخالفین را برای رویارویی با رهبر گستاخ و جری می‌کند. به قول شاعر: اگر زباغ رعیت ملک خورد سیبی براورند غلامان او درخت از بیخ. آن گاه که رئیس دولت به خود جرئت و رخصت دهد که نظر صریح و دستور جدی و قاطع مقام معظم رهبری را نادیده بگیرد، عوامل نفاق برای بی پروایی و بی حیایی در برابر رهبری، جرئت و جسارت بیشتری پیدا می کنند.
 
2- زدودن قباحت و فضاحت مذاکره و مغازله سیاسی با آمریکا که برخلاف نص قرآن و آرمان امام و هشدار رهبری، آن را انجام دادند و به خط و آرمان امام ضربه جبران ناپذیر زدند.
 
3- نامحرم شمردن مردم، از بزرگ ترین رسالت امام که به درستی انجام پذیرفت، همراهی و یک رنگی با ملت بود. امام مردم را محرم راز می دانست، با آنها با راستی و صداقت سخن می گفت و برخورد می کرد. مردم از روز پیروزی انقلاب اسلامی، در متن حوادث جریانها، قراردادها و معاهدات کلان بودند و از مسایل مهم سیاسی، علاوه برحضور در صحنه اجتماعی، آگاهی و اشراف کلی داشتند، اما در دولت فعلی، مردم از صحنه کنار هستند و مذاکرات و قراردادها و بند و بست ها با طرف، خارجی، از مردم ایران پنهان داشته می شود، امروز ملت ایران و صاحبان اصلی انقلاب از جریان برجام، قراردادهای نفتی و FATF، بی خبر است و آنچه که میان دولتمردان و برخی از کشورها، به ویژه کشورهایی که دشمن اسلام و ایرانند، می گذرد، ملت آگاهی و اطلاع ندارد. این شیوه به توطئه دیرینه دشمن برای بیرون راندن مردم ایران از صحنه، کمک می کند.
 
4- ترویج اشرافی گری و زندگی تجملاتی. همانگونه که امام اعلام کردند کسانی می توانند تا آخر با انقلاب باشند که درد فقر را چشیده باشند، آن گاه که جامعه به مصرف گرایی، تجمل گرایی و زندگی اشرافی روی آورد ناگزیر است دست گدایی و زبونی به سوی بیگانگان دراز کند و از استقلال و خودکفایی و انقلابیگری باز بماند. استکبار جهانی و در رأس آن شیطان بزرگ دیر زمانیست که تلاش دارند ملت ایران را هرچه بیشتر به تجمل گرایی بکشانند و از این راه روحیه انقلابی و ایثارگری را کاهش دهند و کمرنگ سازند. اکنون می بینیم برخی از کسانی که در رأس کار قرار گرفته اند صاحب آلاف و الوف و دارای زندگی اشرافی اند و به سرمایه داری، رفاه طلبی و اشرافی گری می بالند و آن را ترویج می کنند و به امتیاز طبقاتی دامن می زنند و با حقوق نجومی و در واقع دستبرد به بیت المال و دزدی از جیب مردم، عدالت اجتماعی را به سخره می گیرند و به آرمانهای اصیل انقلاب اسلامی یکی پس از دیگری آسیب می رسانند و تلاش می کنند آن را به دست فراموشی بسپارند. گویا امام همین روز را می دید که اعلام کرد:
خدا نیاورد آن روزی را که سیاست ما و سیاست مسئولین کشور ما، پشت کردن به محرومین و روآوردن به حمایت از سرمایه دارها گردد.....
 
5 – ترویج بی بند و باری و عفت ستیزی با عنوان «کنسرت»
راستی برخی از مسئولان را چه شده است که به جای اینکه در اندیشه رفع معضلات مسکن، گرانی کمرشکن، بیکاری و فقر و نادانی مستضعفان باشند، تمام هم و غم و فکرشان در راه به راه انداختن کنسرت به کار گرفته شده است؟ آیا ملت ایران امروز هیچ مشکلی ندارد جز اینکه به شادی و پایکوبی و تماشای رقص دسته جمعی بپردازد؟ آیا دستی در کار نیست که با این شیوه و شگرد اندیشه های انقلابی را کمرنگ سازد و افکار متعالی این ملت را به مسایل پست و بی ارزش بکشاند و زمینه را برای گسترش فساد هموار سازد یا برخی از دولتمردان برای اینکه مردم یک وقت از آنها نپرسند که برای رفع مشکلات اقتصادی چه کردید؟ و برجام شما چه به روزگار ما آورد، به این شگرد روی آورده اند که سر مردم را به کنسرت گرم کنند؟
در دوران ستمشاهی برای اینکه ملت ایران از درد فقر و گرسنگی سر به عصیان برندارد هر روز جشن و رقص راه می انداختند، جشن تولد این و آن، جشن تاجگذاری و جشنهای شاهنشاهی و ... تا مردم را سرگرم کنند.
 
6- از دیگر شگردها در راه استحاله و کمرنگ کردن آرمانها و از میان بردن ارزشها، به کار گرفتن چماق های گوناگون علیه نیروهای انقلابی، بسیجی و حرب اللهی است. امروز می بینیم که برخی از دولتمردان با چماق افراطی، تندرو و خشونت طلب تلاش می کنند نیروهای انقلابی را از صحنه بیرون برانند و خودباختگی، ذلت پذیری و زبونی را در میان ملت ما رواج دهند.
 
7- حمایت از خلافکاری ها و تلاش در راه تعطیلی دو اصل اساسی امر به معروف نهی از منکر.
امروز می بینیم که برخی از دولتمردان با بهانه اینکه مردم را با شمشیر نمی توان به بهشت برد! و یا اینکه نباید زنان زیبارو و خواننده را طرد کنیم! و نیز با دستاویز اینکه با حقوق بگیران نجومی نباید با دار و درفش برخورد کرد، باید ریشه یابی کرد که چرا حقوق این چنینی گرفته اند، ریشه در چه موضوعی دارد و .... و .... تلاش می کنند از برخورد با مفاسد اجتماعی پیشگیری کنند و دو اصل اساسی امر به معروف و نهی از منکر را به تعطیلی بکشانند و دزدان بیت المال را از کیفر برهانند. اینجاست که من بار دیگر روی این نظر خود پای می فشارم که اگر رئیس جمهور محترم از این حقوق های نجومی و دستبرد به بیت المال آگاهی نداشته است طبعاً توان کشورداری ندارد و اگر خبر داشته شریک جرم است و باید محاکمه شود.
 
8- سلب اعتماد مردم
برخی از مسئولان و دولتمردان با وعده های دروغ و ادعاهای دروغین و دور از واقعیت و با گفتاری که با کردارشان متفاوت است، مردم را آگاهانه یا ناخودآگاه به بدبینی نسبت به نظام می کشانند، وقتی مردم می بینند رئیس دولت روزی ادعا می کند که انرژی هسته ای به رسمیت شناخته شد، بعد معلوم می شود که واقعیت ندارد، روزی ادعا می کند که برجام فتح الفتوح است و اقتصاد ایران را شکوفا کرده است بعد چندی مردم از زبان خود مسئولان می شنوند که برجام «تقریبا هیچ» است. روز دیگر رئیس دولت ادعا می کند که ال سی باز شد، بعد معلوم می شود که دروغ است. وقتی رئیس دولت در غالب سخنرانی ها نوید پیشرفت و حل مشکلات اقتصادی می دهد در صورتی که کمر مردم زیر بارگرانی و تورم خم شده است، آیا دیگر کسی می تواند به گفته ها و وعده های این دولت اعتماد کند. آیا این روش و منش مردم را گام به گام از نظام دور نمی کند؟
 
9- ایجاد یأس و نومیدی
از دیگر عملکردهای مشکوک و سئوال برانگیز برخی از دولتمردان و مسئولان سخنان یأس آور و دشمن شادکن است که مایه نگرانی اهل نظر و دلواپسان و دلسوزان انقلاب و ایران می باشد. در آستانه مذاکرات ایران با جهانخواران یک باره رئیس دولت اعلام می کند که خزینه خالیست!!. در شرایطی که دانشمندان متعهد و انقلابی و دلسوز کشور در زمینه های مختلف علمی، نظامی، تکنولوژی، پزشکی، فناوری نانو و ... گام های برجسته و حیرت انگیزی برداشته و ایران را در برخی زمینه ها به خودکفایی رسانده و در ردیف پیشرفته ترین کشورها قرار داده است، یک باره وزیر محترم این دولت اعلام می کند که ایرانی تنها در صنعت آبگوشت بزباش و قرمه سبزی پیشرفت داشته است!! یا وزیر دیگری اظهار می دارد که آمریکا می تواند در یک آن تمام سامانه های دفاعی ما را از کار بیندازد. رئیس دولت اظهارنظر می کند که آمریکا کدخدای دنیاست و ما بدون کمک آمریکا حتی آب خوردن را هم نمی توانیم تأمین کنیم!!
راستی این یأس آفرینی ها برای چه منظوری و روی چه نقشه و اندیشه ای صورت می گیرد؟!
 
10- تحقیر ملت.
در دولت یازدهم یکی از رفتار ناروا و مرموزی که مایه رنج و نگرانی خرمندان و صاحب نظرات شد. اهانت به ملت ایران و نسبت های ناروا به صاحبان دلسوز و مخلص انقلاب است. تمسخر مردم با عناوین بی سواد، بی شناسنامه، تازه به دوران رسیده برید به جهنم، برید جایی که نلرزید و .... و... که به نظر می رسد دسیسه هایی در کار است که ملت را از نظام به کلی جدا کند.
استکبار جهانی و دشمنان اسلام این واقعیت را به درستی در یافته اند که امروز مقام معظم رهبری با پشتیبانی ملت با صلابت و با بصیرت ایران در مقابل جهانخواران ایستاده و از آرمانهای و ارزشهای انقلاب پاسداری می کند. دیر زمانیست توطئه همه جانبه ای برای جدا کردن ملت ایران از نظام آغاز و دنبال می شود که با فشارهای گوناگون، با هرج و مرج اقتصادی، با گرانی افسار گسیخته، با بی اعتنایی به خواسته ها و آرمانهای مردم، با دامن زدن به بیکاری، با رواج دادن فساد و از هرراه دیگر ملت ایران را به ستوه آورند و از انقلاب جداکنند، غافل از اینکه ملت آگاه، با بصرت و نستوه ایران به پیروی از اسلام راستین و با الهام از قرآن کریم و با الگو گیری از راه عاشوراییان پایدار و استوار از اسلام و انقلاب و رهبری پاسداری و پشتیبانی می کند و هرگز از راه امام و شهدا باز نمی گردد و نمونه بارز آن را امروز از جوانان مومن و متعهدی می بینیم که مدافعان حرمند و دشمنان خون آشام را در منطقه زمین گیر کردند و نقشه های شوم آمریکا و نوکران آمریکا را نقش برآب ساختند. لیکن باید دانست امروز کسانی که در برابر کجروی‌ها و توطئه استحاله دم فرو بسته و سکوت کرده اند، در این توطئه شریکند. السکوت اخوالرضا ...
 

نامه حضرت امام

iranemoaser.com

کتاب نهضت امام خمینی

iranemoaser.com

نقد کتاب

iranemoaser.com

گفتنی ها و دانستنی ها

گفتنی ها و دانستنی ها