کلام حضرت امام

iranemoaser.com

روزشمار انقلاب اسلامی

iranemoaser.com

مسئله فلسطین

iranemoaser.com

چاپ
شناسه خبر : 535
94/5/7 - 09:09 - 2015-7-29 09:09:45

رمز و راز گرایش آمریکا به مذاکره

انقلاب اسلامی از روز پیروزی تاکنون، شکست‌های سنگین و جبران ناپذیری برای استکبار جهانی و دررأس آن شیطان بزرگ به بار آورده است. شاید در تاریخ سابقه نداشته باشد که کشوری به رغم محاصره همه جانبه و تحریم های دراز‌مدت اقتصادی و بدون در دست داشتن سلاح‌های پیشرفته بتواند ابرقدرت های خون‌خوار و جهانخواری را که از همه امکانات مادی و اقتصادی و سیاسی و تبلیغاتی و سلاح هسته ای برخوردارند در عرصه سیاسی به شکست بکشاند و درمانده سازد.
از: سید حمید روحانی
 انقلاب اسلامی از روز پیروزی تاکنون، شکست‌های سنگین و جبران ناپذیری برای استکبار جهانی و دررأس آن شیطان بزرگ به بار آورده است. شاید در تاریخ سابقه نداشته باشد که کشوری به رغم محاصره همه جانبه و تحریم های دراز‌مدت اقتصادی و بدون در دست داشتن سلاح‌های پیشرفته بتواند ابرقدرت های خون‌خوار و جهانخواری را که از همه امکانات مادی و اقتصادی و سیاسی و تبلیغاتی و سلاح هسته ای برخوردارند در عرصه سیاسی به شکست بکشاند و درمانده سازد.
جهانخواران در مصاف با ملت ایران، با سلاح هایی روبه رو شدند که برایشان پدیده‌ای ناشناخته بود و در برابر آن هیچگونه راه کاری نداشتند و راه رویارویی با آن را نیازموده بودند. سلاح‌های کاربردی ملت ایران، ایمان، اراده، مقاومت و شهادت طلبی بود که آمریکا و دیگر ابرقدرت‌ها را درمانده کرد و شکست های تلخی برای آنان به بار آورد که البته تلخی آن هیچگاه از ذایقه آنان زدوده نخواهد شد. حادثه طبس، کودتای نوژه، تصرف لانه جاسوسی، ترورهای کورو گسترده، جنگ تحمیلی و ... از ماجراهایی است که برای شیطان بزرگ و هم پیمانان آن، ناکامی های فراوانی به همراه داشت و درماندگی آنان را به نمایش گذاشت.
باید دانست که شکست آمریکا در برابر ملت ایران تنها به آنچه که در بالا آمد محدود نبود، شکست‌ها و ناکامی هایی که در این چند سال پسین بر آمریکا وارد آمد، تا آن پایه عمیق، ریشه‌ای و کمرشکن بود که شیطان بزرگ را نه تنها در منطقه بلکه در جهان به چالش کشید و ابرقدرتی آن دولت را به زیر سئوال برد، برنامه ها و نقشه های آمریکا را در منطقه یکی پس از دیگری با ناکامی و شکست حتمی روبه رو کرد وبه دور از اغراق و گزافه می توان گفت که آمریکا در برابر ایران خلع سلاح شد. و این نکته بار دیگر به طور عینی آشکار شد که اگر سلاح های ایمان و اراده و مقاومت با خردورزی و بصیرت همراه شود، می‌تواند پیشرفته‌ترین سلاح‌های نظامی و هسته‌ای و نیرومندترین غول اقتصادی را به زانو درآورد و زمین گیر کند و پیروزی خون بر شمشیر را در هر عصری و در هر نسلی به نمایش بگذارد.
نظم نوین جهانی که در محور منافع آمریکا تدارک دیده شده بود و خاورمیانه بزرگ که به منظور تجزیه کشورهای اسلامی طرح شده بود، با رویارویی ایران به فرجام نرسید و نتوانست به بار بنشیند.لشکرکشی به عراق و افغانستان به منظور هجوم نظامی به ایران، نه تنها با شکست روبه رو شد بلکه آمریکا را در منطقه سخت گرفتار کرد.
به صحنه آوردن بن‌لادن به عنوان رهبری به اصطلاح انقلابی و ضد آمریکایی برای کشاندن ملتهای آزادیخواه به سوی او و انحراف از راه و خط امام راه به جایی نبرد. به صحنه آوردن مزدوران خون آشامی به نامهای طالبان – القاعده – النصره – جیش العدل و ... و سرانجام داعش برای بدنام کردن اسلام و به زیر سئوال بردن اسلام ناب محمدی (ص) و پیشگیری از گرایش جهانی به سوی انقلاب اسلامی نیز نتوانست ملتها را بفریبد و آنان را از راه انقلاب باز بردارد ماهیت دست پرورده‌های شیطان بزرگ و هم پیمانان اروپایی آنان که در اردوگاههای نظامی کشورهای غربی آموزش تروریستی می بینند و با دلارهای آمریکایی و کمک همه جانبه رژیم ضد‌اسلامی سعودی در کشورهای اسلامی خون می‌ریزند آشکارتر از آن است که بتواند مایه فریب ملتها و ذهنیت منفی نسبت به اسلام و انقلاب اسلامی شود.
به راه انداختن به اصطلاح انقلاب مخملی و کودتای نرم در انتخابات و دهمین دوره ریاست جمهوری و ایجاد بلوا و آشوب داخلی نیز با درایت مقام معظم رهبری و بصیرت ملت ایران با شکست حتمی روبه رو شد و نقشه های شوم شیطان بزرگ و هم پیمانان جنایت پیشه او در اروپا مانند انگلستان و فرانسه و ...  را نقش برآب کرد.
به راه انداختن آشوب و خون ریزی در کشور مظلوم سوریه و توطئه سرنگونی بشاراسد، حمله رژیم صهیونیستی به حزب الله لبنان (جنگ 33 روزه) نیز حمله به غزه در مقاطع گوناگون با نقشه و انگیزه اینکه بتوانند پر و بال ایران را در منطقه قطع کنند و ملت انقلابی ایران را بی یار و یاور سازند، از دیگر توطئه آمریکایی _ صهیونیستی بود که به شکست انجامید و مایه رسوایی و سرشکستگی توطئه گران شد. استخدام مزدور و تروریست از بیش از یکصد کشور و روانه کردن آن به سوریه برای خونریزی و سقوط دولت بشاراسد و ناکامی در این منظور، ناتوانی و بیچارگی شیطان بزرگ و دیگر قدرتمندان زورگو و فزون‌خواه جهان را به نمایش گذاشت و این واقعیت را بار دیگر به اثبات رساند که اگر دولتها به ملت تکیه داشته باشند، استکبار جهانی و دست نشاندگان آن را یارای رویارویی با دولتهای مردمی نباشد.
تحریم اقتصادی علیه ایران از دیگر ترفندها و توطئه‌های آمریکا و اروپا برای ضربه زدن به استقلال ایران و به بن بست کشاندن خط مقاومت و راه امام بود که نه تنها نتوانست ملت ایران را از پای درآورد و به تسلیم وادارد بلکه راه را برای شکوفایی استعدادها و خلاقیت‌ها و اکتشافات و اختراعات علمی در زمینه‌های گوناگون هموار کرد و پیشرفت‌های شگفت‌آوری در برخی از مدارج علمی، صنعتی پزشکی، تکنولوژی و ... به همره آورد.
از سوی دیگر این تنها ملت ایران نبود که از تحریم افتصادی زیان می‌دید بلکه سرمایه‌گزاران خارجی و غول‌های اقتصادی جهان نیز از تحریم ایران آسیب‌های سنگینی دیدند و خسارت‌های فراوانی را تحمل کردند، از این رو، در پی طولانی شدن تحریمها زمزمه‌های اعتراض آمیز سرمایه‌داران و سرمایه‌گزاران خارجی علیه این تحریمها بلند شد و حتی برخی از سرمایه‌گزاران اروپایی در یکی دو سال اخیر تحریمها را دور زدند و با ایران وارد معامله شدند که با واکش منفی و بایکوت همه جانبه آمریکا روبه‌رو شدند.
اینجا بود که شیطان بزرگ دریافت اگر دیر بجنبد سازمان تحریمها علیه ایران فرومی‌پاشد و ناتوانی ابرقدرت‌ها در برابر ایران آشکار می‌شود و رمز مقاومت در شکست توطئه‌ها و نقشه‌های جهانخواران به نمایش در می‌آید و نیروهای آزادیخواه و مستضعف جهان با الهام از راه و روش ایران بیش از پیش به پایداری و مقاومت روی می‌آورند و زورمداران و فزون خواهان جهانی را به چالش می‌کشند.
مقامات آمریکایی برای پیشگیری از برملا شدن ناکارامدی تحریمهای علیه ایران، به نقشه تازه‌ای دست زدند و با واسطه تراشی و نامه نگاری، پیشنهاد مذاکره به ایران دادند. با آغاز مذاکره میان ایران و دولتهای فزون خواه (3+3) ناکارامدی تحریمها و فروپاشی قریب الوقوع آن زیر عناوین مذاکره قرارداد، تفاهم و توافق، پنهان و پوشیده ماند. همزمان با آغاز مذاکره، دستگاه دروغ پردازی و امپریالیسم خبری غربی با جار و جنجالهای تبلیغاتی در بوق و کرنا دمیدند که تحریم علیه ایران جواب داد!، مقاومت ملت ایران درهم شکست و ایرانی ها تسلیم شدند!. در صورتی که این شیطان بزرگ و متحدان او بودند که از بیم فروپاشی سازمان تحریمها، با واسطه تراشی و نیرنگ بازی، راه مذاکره با ایران را در پیش گرفتند و آمریکا را از بی‌آبرویی رهانیدند و یک شکست حتمی برای آمریکا را پیروزی وانمود کردند و نگذاشتند که اقتدار ملت ایران در منطقه و جهان و نقش عمیق و عظیم خط مقاومت برای جهانیان آشکار شود و شکست و زبونی آمریکا و فروپاشی سازمان تحریمها را به نمایش بگذارد.
اوباما رئیس جمهور آمریکا در مصاحبه با نیوزویک به این واقعیت چنین اذعان می‌کند:
.... در صورت عدم حصول تفاهم، توانایی ادامه تحریم را نداشتیم، تنها ایران نبود که بهای این تحریم را پرداخت، تمامی کشورهای وارد‌کننده نفت در سراسر جهان نیز از این بابت متضرر شدند. آنها از ناحیه تحریمهای ایران میلیاردها دلار خسارت دیدند .... ما قادر نبودیم حمایت متحدان خود را از تحریم حفظ کنیم، تحریمها به سرعت از هم فرو می‌پاشید....
در پایان یادآوری نکاتی بایسته است
1- درباره توافق وین هنوز ابهامات زیادی وجود دارد و آنچه میان ایران و طرف‌های مقابل (3+3) به امضا رسیده درست به دست نیامده است. به ویژه اینکه برخی از مقامات آمریکایی مانند اوباما و جان کری اذعان دارند که برخی از مواد قرارداد محرمانه است. از این رو، برای قضاوت روی این توافق، هنوز زود است لیکن این نکته را نباید نادیده گرفت که اصولاً جریان ها، قول و قرارها و توافقنامه هایی که دور از چشم مردم و نمایندگانشان صورت گیرد و دنبال شود هیچگاه نمی‌تواند در راستای حقوق و منافع ملت باشد.
2- به دنبال توافق وین، می‌بینیم که لحن شیطان بزرگ در برابر ایران شدیدتر و آهنگ تهدید و خط نشان کشیدن علیه ایران تندتر شده است. به نظر می‌رسد این دیو سیرتان با این شگرد برآنند که نخست روی تصمیم‌گیری‌های مجلس شورای اسلامی و شورای عالی امنیت ملی ایران پیرامون توافق وین تأثیر بگذارند و از هرگونه بررسی و ارزیابی دقیق روی توافقنامه و رأی قاطع بر مبنای مصالح کشور و ملت باز بدارند دوم اینکه سازشکاران و تسلیم طلبان را در ارتباط با موضوعاتی مانند به رسمیت شناختن رژیم اشغالگر فلسطین، قطع حمایت از حزب الله لبنان و دیگر آزادیخواهان منطقه و جهان و نیز پذیرفتن برخی از موضوعات منحط و ننگین غربی مانند رسمیت بخشیدن به هم جنس بازی  در ایران و ... به پای میز مذاکره بکشانند. این شگرد شیطانی نیز بی‌نتیجه و بی‌جواب نبود. رئیس جمهور ایران نیز در نطق اخیرخود آمادگی خود را برای حل دیگر مشکلات! با غرب اعلام کرد.
3- هجوم غول‌های اقتصادی غربی و در واقع لاشخورهای بی‌فرهنگ وحشی به سوی ایران برای غارت و بلعیدن منابع زرخیز و سرمایه ملی، زنگ خطر را به صدا در می‌آورد. جنایت کاران انسان نما که در درازای 36 سال گذشته از هیچ جنایتی علیه ملت ایران کوتاهی نکرده‌اند و تروریست‌های ایرانی را تقویت کرده و به دست آنها خون هزاران نفر از عزیزان این ملت را بر زمین ریخته‌اند، صدام خون آشام را در جنگ علیه ایران یاری دادند و سلاح‌های کشنده و میکربی در اختیار او گذاشتند و صدها هزارنفر از مردم ایران را به خاک و خون کشیدند و بی‌خانمان ساختند و هشت سال آزگار به دست صدام جنایت پیشه بمب بر سر ملت ایران ریختند، علیه مقدسات اسلامی و پیامبر آزادگان جهان حضرت رسول اکرم کتاب و مقاله‌ها نوشتند، کاریکاتورها کشیدند و اهانت‌ها کردند، اکنون بدون پروا و با کمال گستاخی و بی‌شرمی به سوی ایران می‌آیند تا ایران را به دوران ننگ بار محمدرضاشاه برگردانند ایران را غارت و ملت ایران را تحقیر کنند. برخی از مقامات ایرانی را تا آن پایه سست، خودباخته و واداده دیده‌اند که به خود رخصت می‌دهند در دیدار با طرف ایرانی پیشنهاد به رسمیت شناختن رژیم صهیونیستی را مطرح کنند و بازگشت به دوران ستمشاهی را بخواهند. انا‌الله و‌انا الیه راجعون
بی‌تردید ملت قهرمان پرور و انقلابی ایران و پیروان راستین راه امام و رهبری به جهانخواران و عناصر تسلیم طلب و خودباخته داخلی اجازه نخواهند داد که خون شهدا را با نام شهدا پایمال کنند و آرمان‌های انقلاب را دستخوش اغراض جاه طلبانه و سازشکارانه خود قرار دهند و به اسلام و ایران خیانت کنند و دست رد بر سینه نامحرمان خواهند زد و راه مقاومت راه شهادت، راه امام و راه عاشورا را ادامه خواهند داد. هیات منا الذله....
 

دیدگاه ها

سلام سپاسگزارم. مثل همیشه ، روشنگرانه بود قلم پربرکت این سید بزرگوار و استاد ارجمند.

نامه حضرت امام

iranemoaser.com

کتاب نهضت امام خمینی

iranemoaser.com

نقد کتاب

iranemoaser.com

گفتنی ها و دانستنی ها

گفتنی ها و دانستنی ها