کلام حضرت امام

iranemoaser.com

روزشمار انقلاب اسلامی

iranemoaser.com

مسئله فلسطین

iranemoaser.com

چاپ
شناسه خبر : 257
93/12/4 - 16:04 - 2015-2-23 16:04:02

خبرگزاری دانشجو ـ بیانات دکتر سید حمید روحانی در تلویزیون استانی کهکیلویه و بویر احمد ـ 13 خرداد 1391

 

حجت الاسلام والمسلمین دکتر سید حميد روحاني: امروز مردم به همان اندازه‌ای كه در راه امام بودند پشت رهبري هستند.


مورخ تاريخ انقلاب اسلامي گفت: امروز مردم به همان نحوي كه نسبت به امام ایمان داشتند و سر در راه او گذاشتند، امروز هم سر در راه مقام معظم رهبری گذاشته و با همه قدرت پشت سر وی ایستاده اند.
به گزارش خبرنگار «خبرگزاری دانشجو» از ياسوج،‌ رئيس بنياد تاريخ پژوهي و دانشنامه انقلاب اسلامی  ایران شب گذشته در برنامه زنده تلويزيونی  «در سوگ يار» به آمادگی  مردم برای  تشكيل حكومت اسلامی  در ایران اشاره كرد و گفت: در سال 42 و قبل از حمله رژيم به فيضيه، اعلاميه ای صادر شد كه در آن نوشته شده بود؛ هدف ما تشكيل حكومت اسلامی  است و امضای آن ملت مسلمان بود و این نشان دهنده این است كه مردم از قبل آمادگي برای چنين مسئله ای داشتند.
حجت الاسلام حميد روحانی  افزود: امام در اول بهمن سال 48 در نجف اشرف درس حكومت اسلامی  را شروع و به طور مفصل این درس را بيان كردند و ما هر 2 درس را در يك جزوه چاپ و برای ایران و ديگر كشورها فرستاديم.
وی  با اشاره به نقش این حركت امام در ایران بيان داشت: در سال 48 كه امام بحث حكومت اسلامي را در نجف مطرح كردند، نوارهای درسي و جزوه های چاپ شده از این درس وقتي كه به ایران رسيد تحول عظيمي در كشور بوجود آورد و گروه هایي با هدف تشكيل حكومت اسلامي تشكيل شده و به پا خاستند.
این مورخ انقلاب اسلامي با اشاره به برخي گروه های شكل گرفته گفت: در دزفول روحاني به نام شيخ عبدالحسين سبحاني عده ای از جوانان را جمع كرده و پس از تبيين جزوه های امام،‌ گروهي با هدف تشكيل حكومت اسلامي راه اندازي كردند كه این گروه لو رفته و شيخ سبحاني زیر شکنجه به شهادت رسید و اعضای گروه به زندان های طويل المدت محكوم شدند.
وي ادامه داد: در تهران نيز جوان دانشجوي 21 ساله ای به نام سيد حميدرضا فاطمي گروهي را با هدف تشكيل حكومت اسلامي تشكيل مي دهد كه پس از دستگيري هنگامي كه بازجو از او سوال مي پرسد هدف شما از تشكيل این گروه چيست؟ با صراحت جواب مي دهد: سرنگوني نظام شاه و تشكيل حكومت اسلامي.
روحاني افزود: این جواني كه نه اسلحه كشيده بود و نه قتلي انجام داده بود را رژيم به خاطر داشتن انديشه تشكيل حكومت اسلامي اعدام كرده و ديگر اعضای گروه را به زندان های طولاني محكوم كرد.
رئيس بنياد تاريخ پژوهي و دانشنامه انقلاب اسلامي ایران بيان داشت: انديشه حكومت اسلامي هم در تشيع و هم در نهضت امام خميني و هم در انديشه های مردم ريشه داشته و پس از آنكه امام در سال 48 آن را مطرح كرد در مراكز مختلف حوزه و دانشگاه در ایران موج ایجاد كرد و تحول عظيمي بوجود آورد.
وي با اشاره به ولایت فقيه در جامعه امروز ایران بيان داشت: امروز اصل ولایت فقيه تا آن حد برای مردم روشن، واضح و آشكار است كه مردم به همان نحوي كه نسبت به امام ایمان داشتند و سر در راه او گذاشتند، امروز هم سر در راه مقام معظم رهبري گذاشته و با همه قدرت پشت سر وي ایستاده اند.
روحاني افزود: دشمن دريافته كه مقام معظم رهبري مانند ديدبان هميشه بيدار اوضاع كشور را زير نظر دارد و از هر گونه توطئه ها، ‌ترفند ها، لغزش ها و نقشه ها كاملا آگاه شده و جلوگيري مي كند و مردم هم يكپارچه پشت سر ایشان ایستاده اند.
وي با اشاره به نقش پيوند رهبري با مردم در خنثي شدن فتنه 88 و جريان انحرافي برخي مسئولين اظهار اميدواري كرد: مردم با الهام از مكتب امام و با پيروي از اصل ولایت فقيه و با بصيرت و الهام پذيري شان از مكتب عاشورا این انقلاب را به انقلاب امام عصر متصل كنند. 
 

کلید واژه ها

نامه حضرت امام

iranemoaser.com

کتاب نهضت امام خمینی

iranemoaser.com

نقد کتاب

iranemoaser.com

گفتنی ها و دانستنی ها

گفتنی ها و دانستنی ها