کلام حضرت امام

iranemoaser.com

روزشمار انقلاب اسلامی

iranemoaser.com

مسئله فلسطین

iranemoaser.com

چاپ
شناسه خبر : 256
93/12/4 - 16:03 - 2015-2-23 16:03:37

مصاحبه خبرگزاری ایسنا با دکتر سید حمید روحانی ـ 6 دی‌ماه 1390

ملت ايران بايد هوشيار باشد كه عناصر مرموز نتوانند با فريب كاري در مراكز كليدي جاخوش كنند و نظام را به چالش بكشند.

* * *

بخشي از گفتار دكتر روحاني كه در اين گفتو سانسور شده است :
... کساني كه از «ملت ايران و اسرائيل» و «اسلام ايراني» دم مي‌زنند با مطرح كردن رمال‌بازي، جن‌گيري و... خرافه‌پرستي را رواج مي‌دهند اين‌ها در خط امام و رهبري نيستند و ملت ايران بايد هوشيار باشد كه اين عناصر مرموز نتوانند با فريب‌كاري در مراكز كليدي جاخوش كنند و نظام را به چالش بكشند.

* * *

رييس بنياد تاريخ‌پژوهي و دانشنامه انقلاب اسلامي، تصريح كرد: مردم ايران با سلاح ايمان در جنگ نرم مقابل همه توطئه‌ها و ابزارهاي تبليغاتي غرب به پيروزي رسيدند.
حجت‌الاسلام و المسلمين سيدحميد روحاني در گفت‌وگو با خبرنگار سياسي خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با بيان اين‌كه 9 دي ماه روز پيروزي ملت ايران بر فتنه‌گران و استكبارگران بود، گفت: در واقع اين روز روزي است كه ملت ايران با حضور به موقع و حماسي خود در صحنه بار ديگر به نداي مقام معظم رهبري لبيك گفته و پيروي خود را از ولايت استواري بخشيدند و نشان دادند كه ملت ايران بيدار و هوشيار است.
وي با بيان اين‌كه حضور ميليوني مردم در حماسه 9 دي دشمنان را ناخرسند و باعث نااميدي آنها و شكست توطئه‌هايشان شد، گفت: اين حماسه نشان داد كه مردم به انقلاب و آرمان‌هاي آن معتقد هستند و توطئه‌هاي استكبارگران نمي‌تواند، ملت ايران را از آرمان‌هايي كه دنبال مي‌كنند، منحرف كند.
وي با بيان اين‌كه حماسه 9 دي باعث فرقان و جدايي خالص از ناخالص شد، گفت: در واقع در اين حماسه كساني كه به انقلاب و آرمان‌هاي آن اعتقاد جدي نداشتند، از پايبندان واقعي به انقلاب و آرمان‌هاي آن جدا شدند و ماهيت كساني كه از مسير امام و انقلاب دور شده بودند، كاملا برملا شد. وي خاطرنشان كرد: در جريان حماسه 9 دي عناصري كه مي‌خواستند زير ماسك پيروي از امام(ره) و وفاداري به خط امام(ره) هدف‌هاي خود را به پيش ببرند و در بين ملت ايران جايگاهي پيدا كنند، رسوا شدند.
اين مورخ انقلاب با بيان اين‌كه حماسه 9 دي پيوند ملت ايران با رهبر خود را مستحكم كرد و نشان داد كه اين ملت شكست‌ناپذير و پيرو ولايت است، گفت: اين حماسه، حماسه پيروزي ملت ايران است.
وي افزود: مقام معظم رهبري با يك هوشياري و درايت وبه صدا درآوردن زنگ خطر ملت ايران را به صحنه آوردند و توطئه دشمنان را ناكام گذاشتند.
اين محقق همچنين تاكيد كرد كه حماسه 9 دي به ما درس داد كه با هوشياري عمل كنيم و فريب كساني كه با فريب‌كاري مي‌خواهند وارد صحنه شوند، را نخوريم و آنها را بشناسيم تا براي نظام چالشي ايجاد نشود.
روحاني افزود: افرادي كه در زمان فتنه سكوت كردند و حاضر نبودند كه از مقام معظم رهبري و آرمان‌هاي ايشان حمايت كنند و دست رد بر سينه نامحرمان بزنند، را نمي‌توان خط امامي دانست. ملت ما شعاري كه در روزهاي اوج انقلاب سر مي‌دادند، را فراموش نكرده، "سكوت هر مسلمان خيانت است به قرآن" و كساني كه در برابر فتنه 88 سكوت كردند، در واقع به انقلاب، قرآن و ايران خيانت كردند، بنابراين بايد آنها را شناخت و براي آينده مراقب باشيم كه آنها نتوانند به صحنه وارد شوند و ملت ايران را فريب دهند.
وي با بيان اين‌كه ملت ايران بايد فريب كساني كه از اسلام آمريكايي پيروي مي‌كنند، را نخورند و مواظب چنين افرادي باشند، گفت: كساني كه حاضر نيستند در برابر توطئه‌ها و در راس آنها توطئه‌هاي آمريكا حرفي بزنند و يا موضع‌گيري كنند به اين بهانه كه هر سخن ما عليه آمريكا باعث منزوي شدن ملت ايران مي‌شود، اين افراد در خط امام و رهبري نيستند و در واقع اين حماسه باعث جدايي آنها شد و بايد مراقب باشيم كه آنها بار ديگر به صحنه نيايند.
اين مورخ انقلاب با بيان اين‌كه بعد از پيروزي انقلاب دو حادثه بسيار مهم و خطرناك رخ داد كه در دو حادثه ملت ايران با هوشياري و درايت سربلند از آن بيرون آمد، حادثه اول را جنگ تحميلي عنوان كرد و افزود: در اين جنگ شرق و غرب به ياري صدام آمدند و تمام نيروها را عليه ملت ايران به كار بردند، ولي نتوانستند اين ملت را به زانو در بياورند و به نظر من اين جنگ، جنگ ايران و عراق نبود، بلكه جنگ جهاني سوم بود كه ملت ايران از آن سرافراز بيرون آمد.
وي افزود: حادثه دومي كه از جهاتي از جنگ تحميلي نيز خطرناك‌تر بود و البته مشابهت‌هاي زيادي نيز با جنگ تحميلي داشت، حوادث پس از انتخابات و جنگ نرمي بود كه دشمن عليه ملت ايران آغاز كرد و 9 ماه به طول كشيد. در اين جنگ عوامل داخلي همراه با استكبار به صحنه آمدند و در واقع جنگ احزاب بود، تمام فتنه‌گران، منافقين،‌ سلطنت‌طلبان، بهايي‌ها، تجزيه‌طلبان در كنار ديگر دشمنان در برابر نظام ايستادند، ولي ملت ايران همانطور كه در جنگ سخت و در جنگ تحميلي دست خالي و با سلاح ايمان و شعار الله اكبر پيروز شد، در اين جنگ نيز با سلاح ايمان در برابر تمام اين توطئه‌ها و تبليغات به پيروزي رسيد.

نامه حضرت امام

iranemoaser.com

کتاب نهضت امام خمینی

iranemoaser.com

نقد کتاب

iranemoaser.com

گفتنی ها و دانستنی ها

گفتنی ها و دانستنی ها