کلام حضرت امام

iranemoaser.com

روزشمار انقلاب اسلامی

iranemoaser.com

مسئله فلسطین

iranemoaser.com

چاپ
شناسه خبر : 225
93/12/4 - 14:38 - 2015-2-23 14:38:09

درفیضیه چه گذشت؟

 

روز دوم فروردین 1342 که مصادف با 25 شوال 1382 سالگرد شهادت حضرت امام صادق(ع) بود، مدرسه فیضیه قم مورد حمله و هجوم کماندوهای شاه قرار گرفت. دژخیمان شاه طلاب علوم اسلامی را مورد ضرب و شتم قرار دادند و کشته و زخمی کردند.

امام در پیامی از روی جنایت شاه در فیضیه چنین پرده برداشت:

حملۀ كماندوها و مأمورين انتظامى دولت با لباس مبدل و به معيت و پشتيبانى پاسبان‏ها به مركز روحانيت، خاطرات مغول را تجديد كرد، با اين تفاوت كه آنها به مملكت اجنبى حمله كردند، و اينها به ملت مسلمان خود و روحانيون و طلاب بى ‏پناه. در روز وفات امام صادق علیه‌‏السلام‏‏ با شعار جاويد شاه به مركز امام صادق و به اولاد جسمانى و روحانى آن بزرگوار، حملۀ ناگهانى كردند و در ظرف يكی ‏‏‏‏دو ساعت، تمام مدرسۀ فيضيه، دانشگاه امام زمان ـ‏‏صلوات ‏اللّه‏ و سلامه عليه‏‏ را با وضع فجيعى در محضر قريب بيست‏ هزار مسلمان غارت نمودند و درب‏ هاى تمام حجرات و شيشه‏ ها را شكستند. طلاب از ترس جان، خود را از پشت ‏بام ‏ها به زمين افكندند، دست‏ها و سرها شكسته شد، عمامۀ طلاب و سادات و ذريۀ پيغمبر را جمع نموده آتش زدند، بچه ‏هاى 16ـ17 ساله را از پشت‏ بام پرت كردند، كتاب‏ها وقرآن‏ ها را چنانكه گفته شده پاره ‏پاره كردند.
اكنون روحانيون و طلاب در اين شهر مذهبى تأمين جانى ندارند، اطراف منازل علما و مراجع، محصور به كارآگاه و گاهى كماندو و مأمورين شهربانى است. مأمورين تهديد مى‏كنند كه ساير مدارس را نيز به صورت فيضيه درمى‏ آوريم، طلاب محترم از ترس مأمورين، لباس‏هاى روحانيت را تبديل نموده ‏اند، دستور داده ‏اند كه طلاب را به اتوبوس و تاكسى سوار نكنند، در مجامع عمومى، مأمورين درجه ‏دار به روحانيون ـ عموماً‏‏ و به بعضى افراد به اسم‏‏ ناسزا مى‏گويند و فحش ‏هاى بسيار ركيك مى‏دهند. شب‏ها پاسبان ‏ها ورقه‏ هاى فجيع با امضاى مجعول پخش مى‏كنند. اينان با شعار «شاه دوستى»، به مقدسات مذهبى اهانت مى‏كنند. شاه‏دوستى يعنى غارتگرى، هتك اسلام، تجاوز به حقوق مسلمين و تجاوز به مراكز علم و دانش، شاه‏دوستى يعنى ضربه ‏زدن به پيكر قرآن و اسلام، سوزاندن نشانه‏ هاى اسلام و محو آثار اسلاميت، شاه‏دوستى يعنى تجاوز به احكام اسلام و تبديل احكام قرآن كريم، شاه‏دوستى يعنى كوبيدن روحانيت و اضمحلال آثار رسالت، حضرات آقايان توجه دارند اصول اسلام در معرض خطر است، قرآن و مذهب در مخاطره است، با اين احتمال، تقيه حرام است و اظهار حقايق واجب «ولو بلغ ما بلغ».

نامه حضرت امام

iranemoaser.com

کتاب نهضت امام خمینی

iranemoaser.com

نقد کتاب

iranemoaser.com

گفتنی ها و دانستنی ها

گفتنی ها و دانستنی ها