کلام حضرت امام

iranemoaser.com

روزشمار انقلاب اسلامی

iranemoaser.com

مسئله فلسطین

iranemoaser.com

چاپ
شناسه خبر : 216
93/12/4 - 13:52 - 2015-2-23 13:52:37

سخنرانی دکتر سیدحمیدروحانی در جامعه اسلامی مهندسین: پلشت‌ترین و بی‌نزاکت‌ترین دولت‌ها در نظام جمهوری اسلامی. 7 بهمن 1391

اسلام ایرانی بزرگترین خطر است رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامي در خصوص وحدت اصولگرایان در انتخابات سال آینده گفت: بزرگترین عاملی که می تواند کسانی را که در خط امام و رهبری هستند از تشتت نجات دهد کنار گذاشتن نفسانیت است.
سخنرانی دکتر سیدحمید روحانی در جامعه اسلامی مهندسین:
 
 
 
پلشت‌ترين و بي‌نزاكت‌ترين دولت‌ها در نظام جمهوري اسلامي
 
 
اسلام ایرانی بزرگترین خطر است
رئیس بنیاد تاریخ پژوهی و دانشنامه انقلاب اسلامي در خصوص وحدت اصولگرایان در انتخابات سال آینده گفت: بزرگترین عاملی که می تواند کسانی را که در خط امام و رهبری هستند از تشتت نجات دهد کنار گذاشتن نفسانیت است.
به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سید حمید روحانی رئیس بنیاد تاریخ پژوهي و دانشنامه انقلاب اسلامي شامگاه شنبه در نشست ماهانه جامعه اسلامی مهندسین با بیان اینکه در آستانه سی و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی هستیم گفت: قریب به 34 سال از انقلاب اسلامی می گذرد و باید دید که چه آسیب هایی بر ما وارد آمده است، چه خطرهایی ما را تهدید می کند و چه چهره هایی را از دست داه ایم.
وی افزود: در هر مرحله ای از انقلاب کسانی را از دست می دهیم اما از كنار آن می گذریم. این ریزشها چرا صورت گرفته است. چرا در نظام جمهوری اسلامی برخي از كساني که در راس کار قرار می گیرند رفوزه می شوند.
رئیس بنیاد تاریخ پژوهي و دانشنامه انقلاب اسلامي با اشاره به اینکه چرا بنی صدرها ، منتظری ها ، کروبی ها و موسوی ها رفوزه شده‌اند ادامه داد: چرا احمدی نژاد در معرض چنین امتحان شدیدی قرار گرفته و در مرز سقوط است؟ اگر به فکر علاج نباشیم ممکن است خود ما نيز به سرنوشت کسانی که سقوط کرده اند مبتلا شویم.
حجت الاسلام روحانی با بیان اینکه منتظری به عنوان مظهر تقوا در حوزه های علمیه بود و امام آن را حاصل عمر خود می دانست گفت: چه کسی باور می کرد نامبرده به چنين ورطه‌اي سقوط كند و من نامه ای که به اتفاق کروبی در سال 67 به منتظری نوشتیم روز ديگر چنین نامه ای را به کروبی بنویسم.
وی با تاکید بر اینکه در حکومتی که جاه طلبی حاکم باشد اسلام نیست یا اسلام آمریکایی است خاطرنشان کرد: جاه طلبی و مقام پرستی بزرگترین بیماری از آغاز اسلام بوده است و ضربه های جبران ناپذیری به اسلام زده است. كساني كه خودساخته و مهذب نباشند نمي‌توانند در نظام جمهوري اسلامي مسئوليتشان را با عاقبت‌بخيري و آبرومندي به پايان ببرند و طبعا در ميان راه ماهيت جاه‌طلبانه خود را آشكار مي‌سازند و رسوا مي‌شوند. عناصر جاه‌طلب و خودخواه روزي كه در رأس قدرت قرار بگيرند و منافع آن‌ها اقتضا كند خود را پيرو ولايت و رهبري وانمود مي‌كنند؛ اما روزي كه قدرت از دست آن‌ها بيرون برود ادعا مي‌كنند كه در اسلام، فقيه ولايت ندارد. نهضت آزادي در دوران دولت موقت با تمسك به آيه شريفه «اطيعواالله و اطيعواالرسول و اولي‌الامر منكم» خود را پيرو ولايت فقيه و امام وانمود مي‌كرد؛ ليكن آن روز كه از قدرت كنار گذاشته شد ادعا كرد كه اصولا در اسلام ولايت فقيه اعتبار ندارد. منتظري تا روزي كه قائم مقام بود معتقد بود طبق موازین شرعی، رئیس جمهور از طریق ولی فقیه باید منصوب شود، اما زمانی که از قائم مقامی کنار گذاشته شد همه چیز را منکر شد.
حجت الاسلام روحانی با بیان اینکه کسانی که به مقام تکامل می رسند سه ویژگی دارند که آن را همیشه حفظ می کنند ادامه داد: اولین ویژگی این افراد آن است که از خود رسته‌اند. مقام معظم رهبری در تمام سالهای حکومتشان رفتار و کردارشان با گذشته تفاوتی نکرده و همان تعهد، متانت و وقار همیشگی را دارند. این اولین ویژگی مردان خداست.
وی دومین ویژگی مردان خدا را در کسانی دانست که حرف و عملشان یکی است و ادامه داد: عده ای یک روز شعار مرگ بر آمریکا سر می دهند و روز دیگر دم از مذاکره با آمریکا می زنند.
رئیس بنیاد تاریخ پژوهي تصریح کرد: سومین ویژگی مردان خدا این است که حرفشان باعث تفرقه نمی شود. سخنانی مانند ما با ملت اسرائیل دوست هستیم مطرح نمي‌كنند اين‌گونه سخنان زهرآگين از افرادی است که خودخواه و خودپرست هستند و زمانی که سخن می گویند هزار مشکل برای مملکت بوجود می آورند.
حجت الاسلام روحانی با تاکید بر اینکه نتیجه بت پرستی آن می‌شود کسی مانند احمدی نژاد با آن موقعیت، اسیر دست مشایی شود افزود: نتیجه این بت پرستی آن می شود که در مسیر ولايت دچار تردید شده و شاهد پلشت‌ترین و بی‌قانون‌ترین دولت در نظام جمهوری اسلامی هستیم.
رئیس بنیاد تاریخ پژوهی با بیان اینکه کسانی که مسائلی مانند رمالی و جن گیری را مطرح می کنند اسیر فرد مرموزی مثل مشایی هستند افزود: احمدی نژاد خود را در معرض سقوط قرار داده؛ وی به رغم موقعیت و اعتباری که در میان مردم داشت قربانی غرور و خودپرستی و اطرافي‌پرستي شده است.
حجت الاسلام روحانی با تاکید بر اینکه اکنون وظیفه ما است که به فکر خودسازي باشیم گفت: باید ذره ذره هر چیز را که مربوط به نفسانیت است در خود از بین ببریم.
وی با بیان اینکه فرد خودسر نمی تواند خود را اصلاح کند گفت: اشخاص خودسر نمی توانند خود را اصلاح کنند چرا که ممکن است به گمراهی کشیده شوند.
رئیس بنیاد تاریخ پژوهی با تاکید بر اینکه بزرگترین ویژگی این ملت پیروی از خط ولایت فقیه است ادامه داد: اگر می خواهیم استقلال کشور را حفظ کنیم باید پيروي ویژه ای به ولایت فقیه داشته باشیم تا بتوانیم از این گمراهی ها نجات پیدا کنیم.
حجت الاسلام روحانی با اشاره به نقش اتحاد ملت ايران در پيروزي انقلاب اسلامي اظهار كرد کسانی که خود را نه اصولگرا و نه اصلاح طلب می دانستند این انقلاب را بوجود آوردند گفت: دشمن می خواهد با ایجاد واژه های وارداتی وحدت ما را از بین ببرد. امام بسیار تاکید داشت که از این واژه ها استفاده نشود و این واژه ها مصیبت هایی را برای ما بوجود آورده است.
وی با اشاره به اینکه هر دولتی که نمی تواند قدمی بردارد می گوید نگذاشتند، اضافه کرد: اینها همه شعار است چرا که این دولت ها طرح و برنامه ندارند.
رئیس بنیاد تاریخ پژوهی سومین ویژگی ملت ایران را در پیروزی انقلاب در خلوص و خداخواهي دانست و گفت: این افراد دنبال مقام نبودند و مردم نیز می خواستند از اسلام دفاع کنند.
در ادامه این نشست حجت الاسلام روحانی در پاسخ به سئوال یکی از حضار درباره مواضع اخیر عسگراولادی تصریح کرد: من شخصا ندیده ام ایشان چه گفته است اگر به این شکل عنوان کرده که موسوی و کروبی عامل فتنه نبودند درست است چرا که روی این حادثه از 20 سال پیش کار شده بود و استكبار جهاني نقش‌آفريني در فتنه را بر عهده داشت.
وی با تاکید بر اینکه موسوی و کروبی ناچیزتر از آنند که بتوانند آفریننده این فتنه باشند افزود: اینها آلت دست بودند. باید کسانی که آلت دست بودند را با کسانی که آفریننده آن بودند از هم جدا کنیم.
رئیس بنیاد تاریخ پژوهی در ادامه با تاکید بر اینکه یکی از مصیبت هایی که بر مملکت ما وارد شده نقش اطرافیان در حکومت بوده است گفت: دشمن اگر نتوانست شخصیتی را تحت تاثير قرار دهد سعی کرده افرادی را در کنار آنها بگمارد تا بتواند اهداف خود را پیاده کند.
حجت الاسلام روحانی ادامه داد: هیچ کس روز اول منافق زاییده نشده و این اطرافیان هستند که می توانند چهره ها را تخریب کنند. یکی از کسانی که احمدی نژاد را به روز سیاه نشاند مشایی بود.
وی در پاسخ به سئوالی در خصوص عملکرد سید حسن خمینی و موسسه تنظیم نشر آثار امام پاسخ داد: حسن خمینی مسئولیت و رسالتش را به عنوان نوه امام به خوبی انجام نداد.
رئیس بنیاد تاریخ پژوهی با تاکید بر اینکه انحرافاتی در نشر آثار امام بوجود آمده است افزود: امیدوارم که خدا ایشان را متنبه کرده و در خدمت ولایت فقیه باشند.
حجت الاسلام روحانی در پاسخ به سئوالی پیرامون موضوع انتخابات آزاد و اظهارات هاشمی رفسنجانی بیان کرد: آقای هاشمی مشکل دیگری دارد. مشکل ايشان این است که خود را وارث انقلاب می‌پندارد و گمان می‌كند ایشان باید انقلاب را کارگردانی كند. از الطاف الهی بود که به نحوی کنار زده شد و سمتی در این خصوص به دست نياورد
ایشان بنابر آن‌چه در خاطراتش آورده است از سال 64 بدنبال این بود که شعار مرگ بر آمریکا سر داده نشود و بدنبال ارتباط با آمریکا بوده است. اكنون نيز با زمزمه اعتدال و دوري‌گزيني از تنش، دنبال كمرنگ كردن آرمان‌هاي امام و انقلاب است.
حجت الاسلام روحانی در خصوص وحدت خط امامي‌ها در انتخابات سال آینده گفت: بزرگترین عاملی که می تواند کسانی را که در خط امام و رهبری هستند از تشتت نجات دهد کنار گذاشتن نفسانیت است.
وی افزود: افراد معتقد به نظام باید گذشت کرده و کوتاه آمده و یک نفر را از میان خود برگزینند تا از این تشتت و پراکندگی نجات پیدا کنند.
رئیس بنیاد تاریخ پژوهي در پاسخ به سئوالی مبنی بر اینکه مشایی خود را ولایتی‌ترین فرد می داند و آیا حضور ایشان باعث مشارکت بیشتر می شود تصریح کرد: در مورد مشایی حقیقت آن است که شعارهای وی مانند دوستي با ملت اسرائيل دنباله شعارهای فتنه گران بود.
وی افزود: مکتب ایرانی به دشمنان اسلام خدمت کرد. سالهای بسیاری رژیم آل سعود در پی آن بود که اسلام ایران را اسلام یهودی نشان دهد. زمانی که مکتب ایرانی مطرح شد دشمنان از این حربه استفاده کرده و تبلیغات بسیاری عليه امام و نظام جمهوري اسلامي کردند.
حجت الاسلام روحانی افزود: زمانی که رهبری فرمودند مشايي صلاحیت ندارد و باید کنار گذاشته شود ایشان اگر پيرو ولايت بود باید خداحافظی می کرد نه اینکه پست بالاتری می گرفت.
رئیس بنیاد تاریخ پژوهی با بیان اینکه امروز بزرگ‌ترين خطر، جریان انحرافی افرادی جاه طلب و خودخواه هستند كه زير اسلام ایرانی و مكتب ايراني مطرح مي‌شود اما ملت ایران عاقل تر از آن است که فریب این توطئه‌ها را بخورد. کسانی که دم از اسلام ایرانی می‌زنند می‌خواهند حکومت مادام العمر و امپراطوری را براي خود تشکیل دهند ليكن عرض خود مي‌برند و زحمت ما مي‌دارند.
 

نامه حضرت امام

iranemoaser.com

کتاب نهضت امام خمینی

iranemoaser.com

نقد کتاب

iranemoaser.com

گفتنی ها و دانستنی ها

گفتنی ها و دانستنی ها