کلام حضرت امام

iranemoaser.com

روزشمار انقلاب اسلامی

iranemoaser.com

مسئله فلسطین

iranemoaser.com

چاپ
شناسه خبر : 166
93/12/3 - 09:09 - 2015-2-22 09:09:14
 اين روزهــا مقابله سران سياسي با يكديگر، كه همگي از سابقه‌داران انقلاب‌اند حق و ناحق را به حدي به هم خلط كــرده كه تشخيص مشكل شده است، هيچ مشخص نيست كدام طرف حق مي‌گويد و كدام طرف ناحق؟ در چنين وضعي تكليف چيست؟ 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
  آنهايي كه اينجا و آنجا رواج مي‌دهند كه «حق و باطل مشخص نيست»، دروغ مي‌گويند و فريبكاري مي‌كنند و با اين ترفند مي‌خواهند مردم را در تاريكي، ناآگاهي و گمراهي نگاه دارند و از برملا شدن ماهيت باند خودشان پيشگيري كنند. اتفاقا امروز از هر روز ديگري حق آشكــارتر و باطل مشخص‌تر و رسواتر است. ليكن، نبايد چهره‌ها و شخصيت‌ها و پيشينه‌هاي افراد را معيار و ملاك داوري قرار داد و با دستاويز اينكه اين شخص از ياران امام بوده، حكم‌هاي زيادي از امام گرفته، سابقه مبارزه، زندان و شكنجه دارد و... به بيراهه رفت و به خطــا دچار شد. امام خميني با توجه به اينكه انسان‌ها هميشه در معرض لغزش و خطر هستند اعلام كرد كه «ميزان حال فعلي افراد است». اين سخن آسماني امام علي(ع) را همواره بايستي آويزه گوش كرد كه: «دين خدا با معيار شخصيت‌ها شناخته نمي‌شود، بلكه بــا شناخت آيه‌هاي حق شناخته مي‌شود. حق را بشناس، اهل حق را خواهي شناخت. ان دين الله لايعرف بالرجـال بل بآيه الحق. فاعرف الحق تعرف اهله». 
بنابراين، براي شناخت ديدگاه‌ها و موضع‌گيري‌هاي گوناگوني كه اين روزها مطرح مي‌شود، نخست بايد به اين نكته انديشيد كه آن ديدگــاه و سخن، مورد حمايت چه كساني قــرار دارد، چه دسته و گــروه و مقامي از آن موضع‌گيري‌ها و ديدگاه‌ها استقبال مي‌كنند و آن را مورد ستايش قرار مي‌دهند؟! آيا ممكن است امروز سخن حقي از زبان كسي بيرون بيايد كه موجب خوشحالي، خرسندي و پشتيباني استكبار جهاني و صهيونيسم بين‌المللي قرار بگيرد؟ 
با نگاهي به انقلاب اسلامي ايران و نهضت امام درمي‌يابيم، از روزي كه امام با تكيه بر اسلام ناب محمدي(ص) به صحنه آمد تا به امروز، جهانخواران و زورمداران بين‌المللي و در رأس آنها، رژيم صهيونيستي و شيطان بزرگ پيوسته امام و اهداف و آرمان‌هاي او را مورد اهانت، اسائه ادب و بي‌حرمتي قرار دادند و همه نيروي خود را در راه درهم شكستن انديشه‌ها و آرمان‌هاي امام به كــار گرفته‌اند و از هيچ توطئه و ترفندي در اين راه پروا نكرده‌اند، اكنون وقتي مي‌بينيم كسي كه ادعـاي پيروي از خط امام دارد، ليكن ديدگـاه‌ها، اعلاميه‌ها، سخنراني‌ها و در كل موضع‌گيري‌هاي او مورد حمايت و پشتيباني امريكـا، انگليس، رژيم صهيونيستي و ديگر زورمداران قــرار مي‌گيرد و منافقان و سلطنت‌طلبان از او ستايش مي‌كنند، آيا مي‌توانيم او را در خط امام بدانيم و افكـار و انديشه‌هاي او را در راستاي اهداف و انديشه‌هاي امام بپنداريم؟ 
استكبار جهاني و صهيونيسم بين‌المللي و عناصر وابسته به بيگانه، با خط و راه امام ستيزي آشتي‌ناپذير دارند و در راه درهم شكستن انديشه‌هاي امام در ايران و جهان همه نيرو و توان خود را به كار گرفته‌اند، در چنين شرايطي چگونه امكان دارد با كساني كه در چهارچوب خط امام گام بردارند، همراهي كنند؟
بنابراين، كساني كه امروز اعلاميه‌ها، نامه‌ها، سخنراني‌ها و ديدگاه‌هايشان مورد حمايت و ستايش شيطان بزرگ، رژيم صهيونيستي، فزون‌خواهان اروپايي، گروهك‌هاي سلطنت‌طلب، منافقان، فدايي خلق، توده‌اي‌ها و ديگر گروهك‌هاي بي‌وطن و خيانت‌پيشه قرار دارد، اينها نه تنهــا در خط امام و انقلاب نيستند، بلكه دانسته يا ندانسته در خدمت دشمنان اسلام و ايران قــرار دارند و در راستاي توطئه امـام‌ستيزي و انقلاب‌زدايي حركت مي‌كنند.
جهانخواران و زورمداران بين‌المللي و گروهك‌هاي وابسته به بيگانگان هيچ‌گاه و هرگز در پشتيباني از ياران امام و پيروان راستين راه امام اعلاميه نمي‌دهند و به ستايش دست نمي‌زنند.
مي‌بينيد كه تشخيص حق از باطل چندان مشكل نيست. امروز پيروان راه حق كساني هستند كه مورد بدگويي، ياوه‌سرايي و بمباران تبليغاتي رسانه‌هاي استكباري و بوق‌هاي شيطاني برون‌مرزنشينان قرار دارند و جز خدا و ملت استوار ايران پناهي ندارند و پيروان باطل آنهايي هستند كه امروز با سرمايه‌دارها، آقازاده‌ها، رفاه‌طلبان، منافقان، سلطنت‌طلب‌هــا، سكولارها، لاييك‌ها، صهيونيست‌هـا و فزون‌خواهان جهاني و زورمداران بين‌المللي در يك صف ايستاده‌اند.
چگونه امكــان دارد كساني در خط امام باشند، ليكن دشمنان امــام در حمايت از آنان اعلاميه بدهند و راه و كـارشان را بستايند؟! چگونه امكــان دارد كساني پاسدار خون شهدا باشند، اما قاتلان شهدا كه سر برخي از آن عزيزان را سر سفره افطار گوش تا گوش بريدند، از اين به اصطلاح پاسدارن خون شهدا!! پشتيباني كنند و براي آنان نامه «قربانت گردم» بنگارند؟! چگونه امكان دارد قاتلان شهيد بهشتي از فرزندان و پيروان آن شهيد مظلوم ستايش كنند؟!
برخي از عناصري كه امروز كار و كردارشان مايه خرسندي و شادي آمريكا و صهيونيست‌ها و عوامل و ايادي آنها مي‌باشد براي تبرئه خود، ادعا كــرده‌اند كه نهضت امام نيز از سوي رسانه‌هاي خارجي حمايت مي‌شد!! بايد دانست كه اين ادعـا دروغي بيش نيست. برخي رسانه‌هاي خارجي مانند بي‌بي‌سي، براي فــريب مردم ايران تظاهرات و راهپيمايي‌هاي مردمي را گزارش مي‌كردند، ليكن رسانه‌هاي خارجي و دولت‌هاي مقتدر جهاني نه تنها از نهضت امام و مبارزه ضداستبدادي و ضداستعماري ايشان حمايت نكردند، بلكه با همه نيرو در حمايت از رژيم شاه سرمايه‌گـذاري كردند و تبليغات گسترده‌اي را در راه به زير سؤال بردن خط و انديشه امام دنبال كردند، شايعاتي مانند اينكه اگر خميني پيروز شود، دست دزد را قطع مي‌كنند، زنان را از تحصيل و كار باز مي‌دارند، بهره‌گيري از مظاهر تمدن را منع مي‌كنند و... از پيرايه‌هايي بود كه پيوسته از رسانه‌هاي غربي و صهيونيستي مطرح مي‌شد. در پي پيروزي انقلاب اسلامي تا به امــروز نيز استكبار جهاني و رژيم صهيونيستي و دستگـاه تبليغاتي آنان هيچ‌گــاه از شايعه‌پراكني، پيرايه‌تراشي، دروغ‌پردازي و جوسازي ضد امام، ملت ايران و ياران صديق امام باز نايستادند و امروز از ياران امـام زماني پشتيباني مي‌كنند كه دريابند اين ياران نايار به راه و خط امام پشت كرده‌اند و كژراهه گزيده‌اند.
بنابراين، امروز صف حق، صف ملتي است كه در خط امام ايستاده و خط امام را پاس مي‌دارند و مورد بدترين و زشت‌ترين اهانت‌ها و دشنام‌هاي استكبار جهاني، صهيونيسم بين‌المللي و عوامل آن مانند منافقان و سلطنت‌طلبان قرار دارند و صف باطل، صف چهره‌ها، مهره‌ها و گروه‌هايي است كه امروز سخنانشان، اعلاميه‌ها و ديدگاه‌هايشان مورد ستايش شيطان بزرگ، رژيم صهيونيستي، رسانه‌هاي شيطاني مانند بي‌بي‌سي و عوامل آنها مانند منافقان و سلطنت‌طلبان قرار دارد. 

کلید واژه ها

نامه حضرت امام

iranemoaser.com

کتاب نهضت امام خمینی

iranemoaser.com

نقد کتاب

iranemoaser.com

گفتنی ها و دانستنی ها

گفتنی ها و دانستنی ها