کلام حضرت امام

iranemoaser.com

روزشمار انقلاب اسلامی

iranemoaser.com

مسئله فلسطین

iranemoaser.com

چاپ
شناسه خبر : 145
93/11/29 - 14:35 - 2015-2-18 14:35:30
روزشمار انقلاب اسلامی
 
 جمعه ـ 13بهمن ماه 1357
 
ـ امام در ديدار با گروهي از افراد نيروهاي هوايي، به دولت بختيار هشدار دادند: «اگر يك نفر از اين همافران با دست اين جلادان از بين برود، ما همه آنها را به كيفر اعمالشان مي‌رسانيم... ما كساني از ارتشيان را كه توبه كنند و برگردند، توبه همه آنها را با دل و جان قبول مي‌كنيم.»
ـ امام در مدرسه علوي تهران در حضور تعدادي از روحانيان سخنراني مفصلي ايراد كردند. ايشان در سخنان خود با برشمردن جنايات جبران‌ناپذير شاه، به نيرنگ‌هاي رنگارنگ اين رژيم اشاره كردند. همچنين در ادامه سخنان خود در رابطه با رژيم سلطنتي اعلام كردند رژيم سلطنتي خلاف قانون اساسي و خلاف حقوق بشر است لهذا نبايد باشد. امام خميني در ادامه سخنانشان به اقتصاد وابسته و فرهنگ استعماري وابسته كشور اشاره نمودند و در پايان به ارتش نصيحت كردند به ملت بپيوندد. ايشان خطاب به ارتش فرمودند مملكت مال خود شماست، ملت مال شماست، شما مال ملتيد، خدمتگذار ملت باشيد، توبه كنيد كه خدا توبه شما را قبول مي‌كند، ملت هم قبول مي‌كنند، برگرديد به دامن ملت. 
- در پي تظاهراتي كه در برخي از شهرهاي استان سمنان برپا شد، بر اثر برخورد مأموران حكومتي با تظاهركنندگان عده‌اي شهيد و مجروح شدند. 
 
 

نامه حضرت امام

iranemoaser.com

کتاب نهضت امام خمینی

iranemoaser.com

نقد کتاب

iranemoaser.com

گفتنی ها و دانستنی ها

گفتنی ها و دانستنی ها