کلام حضرت امام

iranemoaser.com

روزشمار انقلاب اسلامی

iranemoaser.com

مسئله فلسطین

iranemoaser.com

چاپ
شناسه خبر : 139
93/11/29 - 14:22 - 2015-2-18 14:22:29
روزشمار انقلاب اسلامی
 
 چهارشنبه ـ 11بهمن ماه 1357
 
- پليس تهران تظاهرات صبح امروز اين شهر را چنين گزارش داد: 4500 نفر در دانشگاه تهران، 500 الي 2500 نفر در طول خيابان شاهرضا (خيابان انقلاب)، ساعت 10:30 حدود 700 نفر از كاركنان هواپيمايي ملي ايران در خيابان ويلا (خيابان استاد نجات‌اللهي) و شاهرضا و ساعت 10:40 حدود 3 هزار نفر در طول خيابان فرصت غربي. 
ـ امام در نامه‌اي كوتاه، از دولت و ملت فرانسه تشكر كردند و خطاب به آنها فرمودند: «اميد است مهمان‌نوازي دولت و ملت فرانسه و حس آزادي‌خواهي آنان را فراموش نكنم و از زحماتي كه به همسايگان و اهالي نوفل‌لوشاتو دادم معذرت مي‌خواهم. اميد است احترامات اينجانب را بپذيريد.» 
ـ بنابر گزارش روزنامه آيندگان در پي قطعي شدن ورود امام در صبح روز 12بهمن، دولت با هماهنگي نيروهاي نظامي اقدام به مانور در سطح شهر تهران كرد و سربازان و نظاميان سرود «چو ايران نباشد تن من مباد» و برخي نيز فرياد «جاويدشاه» سردادند. به دنبال اين حركت نظاميان، درگيري‌هايي به وجود آمد كه در نتيجه 2 نفر به شهادت رسيدند و عده‌اي مجروح شد. اين روزنامه نام يكي از شهيدان را جعفر حيدري اعلام كرد. 
ـ بنابر گزارش روزنامه اطلاعات، رؤساي سازمان هواپيمايي كشوري ايران جلسه‌اي را با حضور نمايندگان امام تشكيل دادند تا آخرين رايزني‌ها در مورد چگونگي ورود امام به كشور صورت پذيرد. 
 
 
 

نامه حضرت امام

iranemoaser.com

کتاب نهضت امام خمینی

iranemoaser.com

نقد کتاب

iranemoaser.com

گفتنی ها و دانستنی ها

گفتنی ها و دانستنی ها