خبر را در صفحه اصلی ببینید
خبر را چاپ کنید
93/11/29 - 14:21 2015/2/18
شناسه خبر : 138

چهارشنبه ـ 4بهمن ماه 1357

روزشمار انقلاب اسلامی
 
 چهارشنبه ـ 4بهمن ماه 1357
 
- بنابر گزارش روزنامه اطلاعات بامداد امروز گروه كثيري از مردم تهران به دعوت كميته هماهنگي هواپيمايي ملي و سازمان هواپيمايي كشوري و به‌رغم اعلاميه فرمانداري نظامي تهران مبني بر جلوگيري از ورود امام به محوطه فرودگاه مهرآباد، به سمت فرودگاه حركت كردند. در ساعت 10 آقاي طالقاني به جمع مردم پيوست و پس از آن كه مي‌خواست درباره مراسم بازگشايي پرواز انقلاب جهت بازگشت امام به ايران سخنراني كند، نظاميان از اين اقدام وي ممانعت به عمل آوردند. 
- در ساعت 6 فرودگاه مهرآباد توسط مأموران فرمانداري نظامي بسته شد و در پي آن از ورود و خروج افراد و مسافران به فرودگاه ممانعت گرديد. 
ـ صبح امروز حدود 20 هزار نفر از مردم تهران، در اطراف فرودگاه مهرآباد گرد هم آمدند و با فريادهاي «زنده‌باد خميني»، به حضور نظاميان كه فرودگاه را اشغال كرده بودند، اعتراض كردند. در ميان اين جمعيت شماري از پرسنل نيروي هوايي نيز حضور داشتند. بنابر گزارش روزنامه كيهان، اين عده در نهايت بر اثر تيراندازي هوايي سربازان پراكنده شدند و در نتيجه اين پاشيدگي، چند زن و كودك به روي هم افتادند و مجروح شدند. 
ـ امام در محل اقامت خود در حومه پاريس در ديدار با كاركنان و حاضران آن اقامتگاه سخناني ايراد كردند و از آنجا كه تصميم داشتند روز جمعه 6/11/57 راهي ايران شوند از آنان تشكر كردند. امام از حاضران خواستند به جهت احتمال خطر پيش رو، ايشان را همراهي نكنند. 
 
 
بازگشت به تقويم