کلام حضرت امام

iranemoaser.com

روزشمار انقلاب اسلامی

iranemoaser.com

مسئله فلسطین

iranemoaser.com

چاپ
شناسه خبر : 136
93/11/29 - 14:17 - 2015-2-18 14:17:11
روزشمار انقلاب اسلامی
 
 سه شنبه ـ 3بهمن ماه 1357
 
ـ در ساعت 4:10، زندانيان رضاييه (اروميه) با ايجاد آتش‌سوزي در زندان دست به شورش زدند كه در نتيجه تيراندازي مأموران 4 نفر كشته و 6 نفر مجروح شدند. زندانيان پس از گروگان گرفتن 2 نفر از مأموران و مذاكره با دادستان استان، دادستان ارتش، 3 نفر از روحانيان و خبرنگاران كيهان و اطلاعات، گروگان‌ها را آزاد كردند و به سلول‌هاي خود بازگشتند. 
ـ در ساعت 4:10، زندانيان شهرباني اهواز با نزاع ساختگي و ايجاد آتش‌سوزي قصد داشتند از زندان فرار كنند كه بر اثر تيراندازي مأموران 2 نفر كشته و 6 نفر زخمي شدند. خبرگزاري پارس شمار مجروحان را 7 نفر گزارش داد. زندانيان سپس با گروگان گرفتن 2 نفر از مأموران اعلام كردند تصميم دارند با دادستان استان، 2 نفر روحاني، خبرنگاران كيهان و اطلاعات و فرماندار نظامي صحبت كنند و در نهايت پس از مذاكره با اين افراد و اعلام خواسته‌هاي خود، مأموران را آزاد كردند.
- در پي چاپ اخباري از ورود امام خميني به ايران در روزنامه‌ها، جامعه مدرسين حوزه علميه قم با صدور اعلاميه‌اي خطاب به مردم شهرهاي مختلف، از آنان خواست كه به صورت كاروان به تهران حركت كنند؛ همچنين در اين اعلاميه از مردم خواسته شد تا نيازهاي ضروري خود را همراه داشته باشند و براي گرفتن هر آگاهي ديگر، با ستاد تداركات استقبال در تهران تماس بگيرند. 
- بنابر گزارش فرمانداري نظامي اصفهان، در ساعت 17، 50 نفر از همافران نيروي هوايي با سردادن شعار، همبستگي خود را با نهضت اسلامي اعلام كردند. اين عده پس از آن كه به محاصره نيروهاي نظامي درآمدند، توانستند با كمك مردم فرار كنند. نيروهاي نظامي يك نفر از همافران را دستگير كردند. 
 
 
 

نامه حضرت امام

iranemoaser.com

کتاب نهضت امام خمینی

iranemoaser.com

نقد کتاب

iranemoaser.com

گفتنی ها و دانستنی ها

گفتنی ها و دانستنی ها