کلام حضرت امام

iranemoaser.com

روزشمار انقلاب اسلامی

iranemoaser.com

مسئله فلسطین

iranemoaser.com

چاپ
شناسه خبر : 131
93/11/29 - 14:09 - 2015-2-18 14:09:17
روزشمار انقلاب اسلامی
 
 یکشنبه ـ 15بهمن ماه 1357
 
ـ امام در حكمي به مهندس بازرگان، او را مأمور تشكيل دولت موقت كردند و در آن از بازرگان خواستند با رجوع به آراي عمومي درباره تغيير نظام سياسي كشور به جمهوري اسلامي و تشكيل مجلس مؤسسان (خبرگان بعدي) براي تصويب قانون اساسي نظام جديد و برپايي انتخابات مجلس نمايندگان مردم اقدام كند. 
ـ بنابر گزارش بولتن محرمانه خبرگزاري پارس، استاتفيلد ترنر رئيس سازمان سيا در امريكا اعتراف كرد كه اين سازمان «از قدرت جنبش مخالف در ايران كه ماه گذشته شاه را با تحت فشار قرار دادن به تبعيد فرستاد شگفت‌زده گرديده است.» و در جايي ديگر افزود آن چه كه ما پيش‌بيني نكرديم وجود مردي با 78 سال سن بود كه 14 سال را در تبعيد گذرانده و اين كه روزي به عنوان يك سازمان‌دهنده يك تشكيلات سياسي ظهور نمايد و آن نيروها را گرد هم آورده و به صورت يك آتش‌فشان عظيم يك انقلاب ملي واقعي به راه اندازد. 
ـ بنابر گزارش روزنامه اطلاعات شاپور بختيار در يك گفت‌وگوي راديويي گفت: «جمهوري اسلامي براي من به تمام معنا مجهول است.» او با ابراز ناخرسندي از واكنش‌هاي امام نسبت به تقاضاي ديدار و يا نامه‌اي كه خطاب به امام نوشت و بي‌پاسخ ماند اعلام كرد كه سابقه مبارزاتي‌اش بيشتر از امام است و در نهايت افزود رژيم من نه ديكتاتوري شاه است و نه جمهوري ليبي و پاكستان. (بختيار در اين مصاحبه اعلام نكرد كه حكومت او از چه نوع نظام حكومتي دفاع مي‌كند.) 
 

نامه حضرت امام

iranemoaser.com

کتاب نهضت امام خمینی

iranemoaser.com

نقد کتاب

iranemoaser.com

گفتنی ها و دانستنی ها

گفتنی ها و دانستنی ها