کلام حضرت امام

iranemoaser.com

روزشمار انقلاب اسلامی

iranemoaser.com

مسئله فلسطین

iranemoaser.com

چاپ
شناسه خبر : 128
93/11/29 - 14:01 - 2015-2-18 14:01:49
روزشمار انقلاب اسلامی
 
 شنبه ـ 21بهمن ماه 1357
 
ـ بنابر گزارش فرماندار نظامي تهران در ساعت يك بامداد تظاهراتي در خيابان گرگان (خيابان شهيد سرتيپ نامجو) با شركت 2 هزار نفر برپا شد. اين تظاهرات در نهايت با مداخله مأموران و دستگيري 4 نفر از تظاهركنندگان پايان يافت. 
ـ حدود ساعت 9 پادگان نيروي هوايي تهران مجدداً هدف يورش مأموران گارد قرار گرفت. اين درگيري به خيابان‌ها نيز كشيده شد و هزاران نفر از مردم در حمايت از نيروي هوايي دست به تظاهرات زدند و در پي تيراندازي مأموران گارد عده‌اي شهيد و مجروح شدند. 
ـ در پي صدور اطلاعيه فرمانداري نظامي تهران مبني بر افزايش ساعات منع عبور و مرور از 16:30 الي 5 بامداد، امام پيامي انتشار دادند و در آن اين اقدام فرمانداري را «خدعه و خلاف شرع» دانستند و از مردم خواستند به آن اعتنا نكنند. 
ـ بنابر گزارش روزنامه آيندگان مردم تهران با همكاري همافران توانستند در ساعات منع عبور و مرور كلانتري‌هاي نارمك، تهران‌نو، تهرانپارس، بهارستان، مولوي، شهرري، بابائيان و جواديه را به تصرف خود درآورند. 
- بنابر گزارش روزنامه اطلاعات در ساعت 20:30 در پي انتشار خبر بركناري فرمانده نيروي زميني از سوي بختيار، جمعيت غريو شادي كشيدند. در ساعت 22 خبر شبه كودتا توسط عده‌اي تأييد شد كه بر اساس آن قرار بود از ساعت 21 با كمك نيرو‌هاي موجود اطراف تهران و احتمالاً نيروهاي مستقر در قزوين و حمله آنها به شهر اين كودتا انجام گيرد، ولي به سبب پيوستن مردم به همافران و پيوستن قسمت اعظم پرسنل نيروي هوايي به همافران و مسلح شدن مردم و قرار گرفتن آنها در سنگرها و پخش شدن مردم مسلح در سراسر تهران، شبه كودتا شكست خورد. 
 

نامه حضرت امام

iranemoaser.com

کتاب نهضت امام خمینی

iranemoaser.com

نقد کتاب

iranemoaser.com

گفتنی ها و دانستنی ها

گفتنی ها و دانستنی ها