کلام حضرت امام

iranemoaser.com

روزشمار انقلاب اسلامی

iranemoaser.com

مسئله فلسطین

iranemoaser.com

چاپ
شناسه خبر : 123
93/11/29 - 13:49 - 2015-2-18 13:49:27
روزشمار انقلاب اسلامی
 
 جمعه ـ 15دی ماه 1357
 
- صبح امروز در پي تظاهراتي كه در كاشان برپا شد، بر اثر تيراندازي مأموران 5 نفر مجروح شدند و يك نفر به نام اكبر نقاده به شهادت رسيد. روزنامه كيهان شمار مجروحان را 8 نفر گزارش داد. 
- ساواك تهران تظاهرات‌ اين شهر را چنين گزارش داد: ساعت 10:30 در ميدان 86 نارمك، ساعت 12:30 حدود 100 نفر در چهارراه اسكندري، ساعت 20 حدود 300 نفر در منطقه قيطريه، ساعت 17 در بازار و صحن حضرت عبدالعظيم. 
- بنابر گزارش خبرگزاري يونايتدپرس، اطلاعيه‌اي از سوي امام در روزنامه نيويورك‌تايمز به چاپ رسيد. ايشان در اين اعلاميه از كليه مسيحيان خواستند تا رهبراني را كه از شاه حمايت مي‌كنند محكوم سازند و به ملل مسيحي توصيه كردند در ايام ميلاد مسيح و سال نو، براي آزادي مردم گرفتار ايران دست به دعا بردارند. 
- امام در سه مصاحبه با نمايندگان رسانه‌هاي گروهي درباره به قدرت رسيدن بختيار و موضع خويش نسبت به او، رفتن شاه و امكان سازش، به خبرنگار امريكا گفتند: «ما با بودن رژيم سلطنتي هيچ دولتي را به رسميت نخواهيم شناخت» و به خبرنگار راديو و تلويزيون آلمان نيز اعلام كردند: «با وجود سلطنت و رژيم سلطنتي راه حلي نخواهد بود» و در پايان در پاسخ به اين سؤال كه آيا در آينده نقش قابل قبولي براي شاه وجود دارد فرمودند: «هرگز او نقشي ندارد». 
- در پي تظاهراتي كه در راور- استان كرمان- برپا شد، بر اثر تيراندازي مأموران چند نفر زخمي شدند و يك نفر به شهادت رسيد. 
 

نامه حضرت امام

iranemoaser.com

کتاب نهضت امام خمینی

iranemoaser.com

نقد کتاب

iranemoaser.com

گفتنی ها و دانستنی ها

گفتنی ها و دانستنی ها