کلام حضرت امام

iranemoaser.com

روزشمار انقلاب اسلامی

iranemoaser.com

مسئله فلسطین

iranemoaser.com

چاپ
شناسه خبر : 113
93/11/29 - 10:07 - 2015-2-18 10:07:10
روزشمار انقلاب اسلامی
 چهارشنبه ـ 20دی ماه 1357
 
- در ساعت 11:50 شماري از اهالي دهنو به سوي ژاندارمري مباركه- استان اصفهان- حمله كردند. مأموران به منظور مقابله با اين افراد به سوي آنها تيراندازي كردند كه در نتيجه 3 نفر مجروح شدند و يك نفر از زنان به شهادت رسيد. 
- بنابر گزارش روزنامه اطلاعات، در پي تظاهراتي كه در شوشتر با شركت جمعي حدود 15 هزار نفر برپا شد، يك مغازه مشروب‌فروشي، دادگاه، ساختمان عوارض و... به آتش كشيده شدند و بر اثر تيراندازي مأموران پسر بچه 11ساله‌اي به نام علي سرخول به شهادت رسيد. تظاهركنندگان سپس با روي دست گرفتن اين جنازه و با سردادن شعار عليه رژيم، در خيابان‌هاي شهر به حركت درآمدند. همچنين كليه مغازه‌هاي اين شهر تعطيل بود. 
- هزار نفر از مردم مسجدسليمان با حمله به پاسگاه قصد داشتند 2 نفر از دستگيرشدگان تظاهرات روزهاي گذشته را آزاد كنند كه در نتيجه مأموران به سوي آنها تيراندازي كردند و يك نفر را مجروح ساختند و يك نفر را به شهادت رساندند. 
- بنابر گزارش بولتن خبرگزاري پارس، شماري از مردم سوسنگرد به مناسبت شهادت 4 نفر از تظاهركنندگان اين شهر مراسم بزرگداشتي برگزار كردند و در پايان دست به تظاهرات زدند. تظاهركنندگان با حمله مسلحانه پليس روبه‌رو و در نتيجه 2 نفر به شهادت رسيدند. 
- بنابر گزارش خبرگزاري پارس، ساختمان ساواك يزد مورد حمله مردم قرار گرفت و به آتش كشيده شد و در پي درگيري مردم با مأموران 8 نفر مجروح شدند و يك نفر به شهادت رسيد. 
 
 
 

نامه حضرت امام

iranemoaser.com

کتاب نهضت امام خمینی

iranemoaser.com

نقد کتاب

iranemoaser.com

گفتنی ها و دانستنی ها

گفتنی ها و دانستنی ها