کلام حضرت امام

iranemoaser.com

روزشمار انقلاب اسلامی

iranemoaser.com

مسئله فلسطین

iranemoaser.com

چاپ
شناسه خبر : 108
93/11/29 - 09:53 - 2015-2-18 09:53:43
روزشمار انقلاب اسلامی
 
سه شنبهـ 19 دی ماه 1357
 
- در پي بالا گرفتن سوء قصد و تخريب اموال نظاميان و ساواكي‌ها، امام پيامي خطاب به ملت ايران فرستادند و مردم را از تعرض به جان و مال متهمان به ساواكي‌ بودن نهي كردند و آن را توطئه‌اي خطرناك ناميدند. امام تصريح كردند كه جان و مال انسان‌ها محترم است و تجاوز به آن از محرمات؛ و در ادامه افزودند «به نظر مي‌رسد جناح‌هاي منحرفي باشند كه مي‌خواهند در پناه هرج و مرج يا شاه را حفظ كنند و يا كشور را با ايجاد كودتاي نظامي به تباهي بكشند.» امام همچنين از روحانيان خواستند به منظور جلوگيري از اين قبيل تعرض‌ها، اقداماتي صورت دهند. 
- روحانيت تهران با صدور اعلاميه‌اي ضمن سپاسگزاري از راهپيمايي تاريخي مردم در روزهاي 19 و 20آذر (تاسوعا و عاشورا)، از مردم خواستند خود را براي برپايي راهپيمايي بزرگ در روزهاي اربعين (29دي) و 28صفر (7بهمن) آماده كنند. 
- بنابر گزارش روزنامه كيهان در پي تظاهراتي كه در نيارق- از روستاهاي اطراف اردبيل- برپا شد، 6 نفر شهيد و 19 نفر مجروح شدند (روزنامه كيهان تاريخ دقيق وقوع اين حادثه را مشخص نكرده است). كيهان اسامي 5 نفر از شهيدان اين تظاهرات را چنين نوشته است. محمد راستگو، مطلب راستگو، ملك‌نام، دو دختر به نام‌هاي سكينه (20ساله) و رقيه (9ساله). 
- امام با خبرنگار تلويزيون بي‌بي‌سي، روزنامه ايتاليايي لوتاكو نتينوا، تلويزيون اسپانيا و روزنامه لوموند مصاحبه كردند و به سؤالات مختلف آنها كه در رابطه با بازگشت به ايران، نوع حكومت آينده در ايران، ويژگي‌هاي حكومت اسلامي و رابطه مردم و رهبري، ايران پس از خروج شاه و غير قانوني بودن دولت بختيار و... بود پاسخ دادند. 
- بنابر گزارش روزنامه كيهان، بعد از ظهر امروز در پي تظاهراتي كه در يزد برپا شد شخصي به نام محمدرضا مزيدي به شهادت رسيد و شمار شهداي اين شهر در تظاهرات روز گذشته و امروز به 5 نفر رسيد. 
 
 

نامه حضرت امام

iranemoaser.com

کتاب نهضت امام خمینی

iranemoaser.com

نقد کتاب

iranemoaser.com

گفتنی ها و دانستنی ها

گفتنی ها و دانستنی ها