کلام حضرت امام

iranemoaser.com

روزشمار انقلاب اسلامی

iranemoaser.com

مسئله فلسطین

iranemoaser.com

چاپ
شناسه خبر : 107
93/11/29 - 09:52 - 2015-2-18 09:52:16
روزشمار انقلاب اسلامی
 
 سه شنبه ـ 12 دی ماه 1357
 
- امام پيامي خطاب به ملت ايران به مناسبت كشتار رژيم در مشهد، قزوين، كرمانشاه و ديگر شهرها فرستادند. ايشان در اين پيام از مردم خواستند از پرداخت ماليات، پول آب و برق و تلفن و ساير كمك‌ها به دولت خودداري كنند؛ همچنين از كارمندان مبارز اداره‌هاي آب، برق و تلفن خواستند به منظور مستحكم‌تر كردن پيوندشان با مردم از دستورات دولت اطاعت نكنند. امام همچنين به سه نكته اشاره كردند: 1. اعزام هيئتي از سوي ايشان براي رسيدگي در امور نفت و قدرداني از همكاري كاركنان شركت نفت؛ 2. لزوم كمك علماي اعلام بلاد و خطباي محترم به كشاورزان و افزايش كشت موا- امام پيامي خطاب به ملت ايران به مناسبت كشتار رژيم در مشهد، قزوين، كرمانشاه و ديگر شهرها فرستادند. ايشان در اين پيام از مردم خواستند از پرداخت ماليات، پول آب و برق و تلفن و ساير كمك‌ها به دولت خودداري كنند؛ همچنين از كارمندان مبارز اداره‌هاي آب، برق و تلفن خواستند به منظور مستحكم‌تر كردن پيوندشان با مردم از دستورات دولت اطاعت نكنند. امام همچنين به سه نكته اشاره كردند: 1. اعزام هيئتي از سوي ايشان براي رسيدگي در امور نفت و قدرداني از همكاري كاركنان شركت نفت؛ 2. لزوم كمك علماي اعلام بلاد و خطباي محترم به كشاورزان و افزايش كشت مواد غذايي خصوصاً گندم؛ 3. كاهش قيمت مواد غذايي و اجناس توسط كسبه و تجار و اصناف و كمك به مردم مظلومي كه در حال مبارزه‌اند. 
- صبح و بعد از ظهر امروز تظاهرات پراكنده‌اي در برخي از نقاط تهران برپا شد. ساواك اين تظاهرات را چنين گزارش داد: ساعت 10:20 حدود 250 نفر در بيمارستان پهلوي، ساعت 11:20 حدود 800 نفر در خيابان تخت‌جمشيد، تظاهرات در خيابان‌هاي نواب، آيزنهاور (خيابان آزادي)، زنجان، ويلا (خيابان استاد نجات‌اللهي) و كريم‌خان زند، ساعت 12:10 حدود 4 هزار نفر در اميريه مختاري،‌ ساعت 12:15 حدود 500 نفر در بلوار اليزابت (بلوار كشاورز)، 700 نفر در خيابان بهار، ساعت 13:45 حدود 4 هزار نفر در مختاري شاهپور. 
- تظاهراتي در بخش سعدآباد- از توابع برازجان- برپا شد. عده‌اي از تظاهركنندگان قصد يورش به پاسگاه را داشتند كه با حمله مسلحانه نيروهاي دولتي مواجه شدند. بر اثر تيراندازي مأموران 2 نفر شهيد و چند نفر مجروح شدند. ستاد بزرگ ارتشتاران در گزارش خود شمار كشته‌شدگان را 3 نفر اعلام كرد. 
- بنابر گزارش روزنامه كيهان در پي انتشار خبر حمله موافقان دولت به مردم گاليكش، عده‌اي از مردم گنبدكاووس جهت كمك به مردم گاليكش به آنجا رفتند. مأموران در ابتدا مانع آنها شدند و سپس به سوي آنها تيراندازي كردند كه در نتيجه 7 نفر شهيد و 25 نفر مجروح شدند. ارتش در خبري، ساعت وقوع اين تظاهرات را 17:30 و شمار مجروحان آن را 12 نفر گزارش داد. 
- بنابر گزارش روزنامه كيهان در پي تظاهراتي كه در رشت برپا گرديد، جواني به نام حبيبي بر اثر تيراندازي مأموران به شهادت رسيد. 
- روزنامه كيهان در گزارشي درباره كرمانشاه نوشت بازار و و كليه مغازه‌ها تعطيل بود و تانك‌ها و زره‌پوشان براي ارعاب مردم دست به تيراندازي‌هايي هوايي زدند و در ساعت 12 در پي تيراندازي مأموران در ميدان وزيري، 2 نفر شهيد و 12 نفر مجروح شدند. اين روزنامه در گزارش خود چهره كرمانشاه را به شهري جنگ‌زده تشبيه كرد. 
- بعد از ظهر امروز شماري از مردم بهشهر تظاهراتي عليه رژيم برپا كردند. در اين تظاهرات در پي تيراندازي مأموران يك نفر به نام محسن قلندري به شهادت رسيد. 
- در ساعت 15:50 در پي تظاهراتي كه در بخش آبدانان- استان كردستان- برپا شد، يك نفر بر اثر تيراندازي مأموران به شهادت رسيد. 
- بنابر گزارش روزنامه كيهان در پايان امروز بر اثر تيراندازي مأموران در صومعه‌سرا، 2 نفر از جوانان اين شهر به شهادت رسيدند. نام يكي از شهيدان طلوعي بود.
 
 
 

نامه حضرت امام

iranemoaser.com

کتاب نهضت امام خمینی

iranemoaser.com

نقد کتاب

iranemoaser.com

گفتنی ها و دانستنی ها

گفتنی ها و دانستنی ها